Skedsmo kommunes kulturpriser: Forskjell mellom sideversjoner
Hopp til navigering
Hopp til søk
Ingen redigeringsforklaring |
m (Teksterstatting – «[[Kategori:Skedsmo kommune» til «Kategori:Lillestrøm kommune [[Kategori:Skedsmo») |
||
(2 mellomliggende versjoner av en annen bruker er ikke vist) | |||
Linje 196: | Linje 196: | ||
|Børre Velsrud | |Børre Velsrud | ||
|Musikk | |Musikk | ||
| | |||
|- | |||
|2014 | |||
|Erik Hernes | |||
|Idrettsleder | |||
| | |||
|- | |||
|2015 | |||
|Ingrid Danbolt | |||
|Musikk/Kor | |||
| | |||
|- | |||
|2016 | |||
|Petter Baarli | |||
|Musikk | |||
| | |||
|- | |||
|2017 | |||
|Pakistansk kulturforening | |||
|Integrering | |||
| | |||
|- | |||
|2018 | |||
|Odd Brubak | |||
|Jazzmusikk | |||
| | |||
|- | |||
|2019 | |||
|Ronny Østnes | |||
|Fotokunst | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Linje 201: | Linje 231: | ||
[[Kategori:Skedsmo | [[Kategori:Lillestrøm kommune]] | ||
[[Kategori:Skedsmo]] | |||
[[Kategori:Priser og utmerkelser]] | [[Kategori:Priser og utmerkelser]] | ||
[[Kategori:Kulturpriser]] | [[Kategori:Kulturpriser]] |
Sideversjonen fra 2. jan. 2020 kl. 13:56
Kulturpriser i Skedsmo kommune 1977-2013.
År | Navn | Fagområde | Merknader | |
---|---|---|---|---|
1977 | Strømmen I F, lilleputtlag | Idrett | ||
1978 | Ole Fredrik Johnsbråthen | Musikk | ||
1979 | Nils Kaltenborn | Musikk | ||
1980 | Romerike teater | Teater | ||
1981 | Skedsmo historielag | Lokalhistorie | ||
1982 | Tom Lund | Idrett | ||
1982 | Thor Bergersen | Musikk | ||
1983 | Kari G. Solaas og Lars Solaas | Billedkunst | ||
1984 | Birger Andersen | Idrett | ||
1985 | Leif Tangen | Allmenn kultur | ||
1986 | Liv Hege Nylund | Teater | ||
1987 | Skjetten Dur & Moll | Musikk | ||
1988 | Svein Greni | Musikk | ||
1989 | Ingen tildeling | |||
1990 | Alf Stefferud | Allmenn kultur | ||
1991 | Lillestrøm Musikkorps | Musikk | ||
1992 | Inger Vidung | Allmenn kultur | ||
1993 | Bjarne Sivertsen | Musikk | ||
1994 | Lars Hauge | Allmenn kultur | ||
1995 | Skedsmo Amatørteater | Teater | ||
1996 | Roy Bjørnstad | Teater | ||
1997 | Reidun Glømmi | Lkalhistorie | ||
1998 | Sidsel Ryen | Teater | ||
1999 | Leikarringen Peer Gynt | Folkedans | ||
2000 | Glenn Bråthen og Gro Helena Landfald | Musikk | ||
2001 | Torill Grimsby | Musikk | ||
2002 | Lars Otto Ullereng | Allmenn kultur | ||
2003 | Lillestrøm Jazzklubb | Musikk | ||
2004 | Karl Kalvik | Allmenn kultur | ||
2005 | Kjeller flyhistoriske forening/Veterangruppa Nedre Romerike Flyklubb | Lokalhistorie | ||
2006 | Tom Klemetzen | Allmenn kultur | ||
2007 | Thor Sørheim | Allmenn kultur | ||
2008 | Skedsmo Bluesklubb | Musikk | ||
2009 | Gamle Lillestrøm | Allmenn kultur | ||
2010 | Turid Lisbeth Nygård | Teater. Musikk | ||
2011 | Ellen Raft | Lokalhistorie | ||
2012 | Kristine Bratlie | Musikk | ||
2013 | Børre Velsrud | Musikk | ||
2014 | Erik Hernes | Idrettsleder | ||
2015 | Ingrid Danbolt | Musikk/Kor | ||
2016 | Petter Baarli | Musikk | ||
2017 | Pakistansk kulturforening | Integrering | ||
2018 | Odd Brubak | Jazzmusikk | ||
2019 | Ronny Østnes | Fotokunst |