Skedsmo kommunes kunstnerstipend: Forskjell mellom sideversjoner
Hopp til navigering
Hopp til søk
Ingen redigeringsforklaring |
(Korr) |
||
(5 mellomliggende versjoner av 3 brukere er ikke vist) | |||
Linje 1: | Linje 1: | ||
'''[[Skedsmo kommunes kunstnerstipend]]''' er en oversikt over stipendmottakere i [[Skedsmo kommune]] på [[Romerike]] fra 1966 | '''[[Skedsmo kommunes kunstnerstipend]]''' er en oversikt over stipendmottakere i tidligere [[Skedsmo kommune]] på [[Romerike]] fra 1966 til 2019. Skedsmo ble 1. januar 2020 en del av [[Lillestrøm kommune]]. | ||
;1966 | ;1966 | ||
Linje 49: | Linje 49: | ||
*Randi Eriksen, sang | *Randi Eriksen, sang | ||
*Torill Eriksen, sang | *Torill Eriksen, sang | ||
*Thor Sørheim, forfatter | *[[Thor Sørheim]], forfatter | ||
*Sverre Hansen, arbeid innen ungdoms-/idrettssektor | *Sverre Hansen, arbeid innen ungdoms-/idrettssektor | ||
Linje 197: | Linje 197: | ||
*Øystein Osa, musiker, rock | *Øystein Osa, musiker, rock | ||
[[Kategori:Skedsmo | ;2008 | ||
*Jørgen Berg Svela, gitarist | |||
*Marit Midttun, produktdesign | |||
;2009 | |||
*Ingrid Dambolt, kor | |||
;2010 | |||
*Jan-Øyvind Grung Sture, musikk/cello | |||
*Martin Myhre Olsen, musikk/saksofon | |||
;2011 | |||
*Ronnt Østnes, foto | |||
*Linn Sætervoll, grafisk design/animasjon | |||
;2012 | |||
*Lise Aanes, teater | |||
*Inggjerd Bagøien Moe, operasanger | |||
;2013 | |||
*Ikke utdelt | |||
;2014 | |||
*Alexandra Lindh, billedkunst | |||
*Runa Borch Skolseg, scenekunst | |||
;2015 | |||
*Ingvild Krogstad, dans | |||
*Inggjerd Bagøien Moe, operasanger | |||
;2016 | |||
*Maria Petronella Muri, teater | |||
*Ole kristian Tangen, dans | |||
;2017 | |||
*Tarjei Grimsby, musikk | |||
;2018 | |||
*Ida Charlotte Finstad, sang | |||
*Jardar Solli, teater | |||
;2019 | |||
*Kirsti Bakken Kristiansen, musikk | |||
*Kari Anne Marstein, billedkunst | |||
[[Kategori:Lillestrøm kommune]] | |||
[[Kategori:Skedsmo]] | |||
[[Kategori:Priser og utmerkelser]] | [[Kategori:Priser og utmerkelser]] | ||
{{bm}} |
Nåværende revisjon fra 24. aug. 2020 kl. 10:31
Skedsmo kommunes kunstnerstipend er en oversikt over stipendmottakere i tidligere Skedsmo kommune på Romerike fra 1966 til 2019. Skedsmo ble 1. januar 2020 en del av Lillestrøm kommune.
- 1966
- Carl Løberg, operasanger
- John F. Ekli, tegner
- Signe Steen, sangpedagog
- Jørg Petter Røed, musiker
- Helene Muller
- Sidsel Ryen, teater
- Roy Bjørnstad, skuespiller
- 1967
- Ikke utdelt
- 1968
- Carl Ivar Løberg, operasanger
- Kjell Hagen, korps
- Kjell Fiskerud, billedkunstner (metall)
- Erling Michelsen, musiker
- Randi Eriksen, sang
- Torill Eriksen, sang
- John F. Ekli, tegner
- Sidsel Ryen, teater
- 1969
- Ikke utdelt
- 1970
- Per Øyen, fløytist
- Bjarne Thomsen, skuespiller
- 1971
- Gunnar Larsen, trombone
- John F. Ekli, tegner
- 1972
- Kristoffer Eriksen, korsang
- Odd Milton Andersen, maler
- 1973
- Terje Tønnesen, fiolinist
- Arild Andersen, kontrabass
- 1974
- Leikarringen Peer Gynt
- Tom Even Evensen, musiker, trombone
- 1975
- Randi Eriksen, sang
- Torill Eriksen, sang
- Thor Sørheim, forfatter
- Sverre Hansen, arbeid innen ungdoms-/idrettssektor
- 1976
- Henrik Bergersen, konsertmester i Romerike symfoniorkester
- Inge I. Iversen, grafiker
- 1977
- Ellen Bjørneby, musikk
- Liv Hege Nylund, teater
- Pål Thowsen, musikk
- 1978
- Tove Bratbak, musikk
- Jørn Kaasa Hansen, billedkunst
- Mikey O’Donnell, skulptur
- 1979
- Svein Greni, musikk
- Inger Marie Kittelsen, musikk
- Gunnar Larsen, musikk
- Hilde Leidland, musikk
- 1980
- Venke Hope Danielsen, musikk
- Ole Anton Berntsen, musikk
- Ole Christian Ruud, musikk
- 1981
- Carsten Harboe Stabel, musikk
- Arild Stav, musikk
- 1982
- Jørn Takla, musikk
- Liv Hege Nylund, teater
- Arne Martin Grimsby, musikk
- 1983
- Hans Morten Belstad, musikk
- Jan Altern, billedkunst
- Erling Indreeide, litteratur
- 1984
- Brit Johnsrud, musikk
- Hilde Ruud Nilsen, Ballett
- 1985
- Marit Egenes, fiolin
- Torstein Tellnes, piano
- 1986
- Morten Eide Pedersen, komponist
- 1987
- Trude Noreng, klarinett
- Terje Midtgård, trombone
- 1988
- Helene Wold, sang
- Sara Pound Johansen, fiolin
- Hans A. Kjølberg, euphonium
- Knut Riser, tuba
- 1989
- Morten Eng Hermansen, maler/tegner
- Håkon Kvalnes, maler
- Astrid Melleberg, tegning
- 1990
- Kristin Kjenslie, ballett
- Torun Torbo, fløyte
- Ebbe Chr. Sivertsen, trombone
- Dag Helge Rognlien, fagott
- 1991
- Bente Midtgård, musiker, klarinett
- Atle Knudsen, dukketeater
- Sine Helene Strømberg, ballett
- 1992
- Ellen Marie Paulsen, trompet
- Synnøve Gustavsson, fiolin
- Jan Øisang Grinaker, piano
- 1993
- Christian Stejskal, fiolin
- Trond Myhre, klarinett
- Mette Møller, tekstil, strikketradisjon
- 1994
- Nils Olaf Dolven, piano, dirigent
- Knut Henrik Henriksen, billedkunstner
- Atle Hynne, billedkunstner
- 1995
- Rune Thime, trombone
- Håkon Lindback, teater
- Jon Vinge, piano
- 1996
- Sverre W. Malling, kunst
- Andreas Karlsen, kornett
- 1997
- Anne Lobben Willumstad, billedkunst
- Thomas Prito Engebretsen, piano
- 1998
- Roger Haugen, fotograf
- Mari Lindback, film
- Janne Lill Johansen, dans
- 1999
- Andrea Cvetkovic, piano
- Gislaug Marie Moe, fiolin
- Tarjei W. Grimsby, trombone
- 2000
- Janne Hager Eraker, dans
- Christine Gullhav, obo
- 2001
- Karoline Myhre, drama
- 2002
- Reidun Sæther, sang
- Hedda Beate Bakker, sang
- 2003
- Einar Nordberg, lydteknikk
- Trude Selnes, metallkunsthåndverk
- 2004
- Aksel Jensen, bass
- Thomas Aarø, trombone
- 2005
- Aslak Gurholt Rønsen/Espen Friberg, grafisk design
- Tove Karine Undheim Larsen, billedkunst
- 2006
- Silje Sandodden Kise, scenograf
- Mari T. Moe Sæverud, sang
- 2007
- Kim Eidhagen, teater
- Øystein Osa, musiker, rock
- 2008
- Jørgen Berg Svela, gitarist
- Marit Midttun, produktdesign
- 2009
- Ingrid Dambolt, kor
- 2010
- Jan-Øyvind Grung Sture, musikk/cello
- Martin Myhre Olsen, musikk/saksofon
- 2011
- Ronnt Østnes, foto
- Linn Sætervoll, grafisk design/animasjon
- 2012
- Lise Aanes, teater
- Inggjerd Bagøien Moe, operasanger
- 2013
- Ikke utdelt
- 2014
- Alexandra Lindh, billedkunst
- Runa Borch Skolseg, scenekunst
- 2015
- Ingvild Krogstad, dans
- Inggjerd Bagøien Moe, operasanger
- 2016
- Maria Petronella Muri, teater
- Ole kristian Tangen, dans
- 2017
- Tarjei Grimsby, musikk
- 2018
- Ida Charlotte Finstad, sang
- Jardar Solli, teater
- 2019
- Kirsti Bakken Kristiansen, musikk
- Kari Anne Marstein, billedkunst