Skedsmo kommunes kunstnerstipend

Fra lokalhistoriewiki.no
Revisjon per 18. jun. 2019 kl. 12:29 av Nils Steinar Våge (Samtale | bidrag) (Oppdatering)
(diff) ← Eldre revisjon | Nåværende revisjon (diff) | Nyere revisjon → (diff)
Hopp til navigering Hopp til søk

Skedsmo kommunes kunstnerstipend er en oversikt over stipendmottakere i Skedsmo kommuneRomerike fra 1966 og framover. Lista er ført fram til 2013.

1966
  • Carl Løberg, operasanger
  • John F. Ekli, tegner
  • Signe Steen, sangpedagog
  • Jørg Petter Røed, musiker
  • Helene Muller
  • Sidsel Ryen, teater
  • Roy Bjørnstad, skuespiller
1967
  • Ikke utdelt
1968
  • Carl Ivar Løberg, operasanger
  • Kjell Hagen, korps
  • Kjell Fiskerud, billedkunstner (metall)
  • Erling Michelsen, musiker
  • Randi Eriksen, sang
  • Torill Eriksen, sang
  • John F. Ekli, tegner
  • Sidsel Ryen, teater
1969
  • Ikke utdelt
1970
  • Per Øyen, fløytist
  • Bjarne Thomsen, skuespiller
1971
  • Gunnar Larsen, trombone
  • John F. Ekli, tegner
1972
  • Kristoffer Eriksen, korsang
  • Odd Milton Andersen, maler
1973
  • Terje Tønnesen, fiolinist
  • Arild Andersen, kontrabass
1974
  • Leikarringen Peer Gynt
  • Tom Even Evensen, musiker, trombone
1975
  • Randi Eriksen, sang
  • Torill Eriksen, sang
  • Thor Sørheim, forfatter
  • Sverre Hansen, arbeid innen ungdoms-/idrettssektor
1976
  • Henrik Bergersen, konsertmester i Romerike symfoniorkester
  • Inge I. Iversen, grafiker
1977
  • Ellen Bjørneby, musikk
  • Liv Hege Nylund, teater
  • Pål Thowsen, musikk
1978
  • Tove Bratbak, musikk
  • Jørn Kaasa Hansen, billedkunst
  • Mikey O’Donnell, skulptur
1979
  • Svein Greni, musikk
  • Inger Marie Kittelsen, musikk
  • Gunnar Larsen, musikk
  • Hilde Leidland, musikk
1980
  • Venke Hope Danielsen, musikk
  • Ole Anton Berntsen, musikk
  • Ole Christian Ruud, musikk
1981
  • Carsten Harboe Stabel, musikk
  • Arild Stav, musikk
1982
  • Jørn Takla, musikk
  • Liv Hege Nylund, teater
  • Arne Martin Grimsby, musikk
1983
  • Hans Morten Belstad, musikk
  • Jan Altern, billedkunst
  • Erling Indreeide, litteratur
1984
  • Brit Johnsrud, musikk
  • Hilde Ruud Nilsen, Ballett
1985
  • Marit Egenes, fiolin
  • Torstein Tellnes, piano
1986
  • Morten Eide Pedersen, komponist
1987
  • Trude Noreng, klarinett
  • Terje Midtgård, trombone
1988
  • Helene Wold, sang
  • Sara Pound Johansen, fiolin
  • Hans A. Kjølberg, euphonium
  • Knut Riser, tuba
1989
  • Morten Eng Hermansen, maler/tegner
  • Håkon Kvalnes, maler
  • Astrid Melleberg, tegning
1990
  • Kristin Kjenslie, ballett
  • Torun Torbo, fløyte
  • Ebbe Chr. Sivertsen, trombone
  • Dag Helge Rognlien, fagott
1991
  • Bente Midtgård, musiker, klarinett
  • Atle Knudsen, dukketeater
  • Sine Helene Strømberg, ballett
1992
  • Ellen Marie Paulsen, trompet
  • Synnøve Gustavsson, fiolin
  • Jan Øisang Grinaker, piano
1993
  • Christian Stejskal, fiolin
  • Trond Myhre, klarinett
  • Mette Møller, tekstil, strikketradisjon
1994
  • Nils Olaf Dolven, piano, dirigent
  • Knut Henrik Henriksen, billedkunstner
  • Atle Hynne, billedkunstner
1995
  • Rune Thime, trombone
  • Håkon Lindback, teater
  • Jon Vinge, piano
1996
  • Sverre W. Malling, kunst
  • Andreas Karlsen, kornett
1997
  • Anne Lobben Willumstad, billedkunst
  • Thomas Prito Engebretsen, piano
1998
  • Roger Haugen, fotograf
  • Mari Lindback, film
  • Janne Lill Johansen, dans
1999
  • Andrea Cvetkovic, piano
  • Gislaug Marie Moe, fiolin
  • Tarjei W. Grimsby, trombone
2000
  • Janne Hager Eraker, dans
  • Christine Gullhav, obo
2001
  • Karoline Myhre, drama
2002
  • Reidun Sæther, sang
  • Hedda Beate Bakker, sang
2003
  • Einar Nordberg, lydteknikk
  • Trude Selnes, metallkunsthåndverk
2004
  • Aksel Jensen, bass
  • Thomas Aarø, trombone
2005
  • Aslak Gurholt Rønsen/Espen Friberg, grafisk design
  • Tove Karine Undheim Larsen, billedkunst
2006
  • Silje Sandodden Kise, scenograf
  • Mari T. Moe Sæverud, sang
2007
  • Kim Eidhagen, teater
  • Øystein Osa, musiker, rock
2008
  • Jørgen Berg Svela, gitarist
  • Marit Midttun, produktdesign
2009
  • Ingrid Dambolt, kor
2010
  • Jan-Øyvind Grung Sture, musikk/cello
  • Martin Myhre Olsen, musikk/saksofon
2011
  • Ronnt Østnes, foto
  • Linn Sætervoll, grafisk design/animasjon
2012
  • Lise Aanes, teater
  • Inggjerd Bagøien Moe, operasanger
2013
  • Ikke utdelt
2014
  • Alexandra Lindh, billedkunst
  • Runa Borch Skolseg, scenekunst
2015
  • Ingvild Krogstad, dans
  • Inggjerd Bagøien Moe, operasanger
2016
  • Maria Petronella Muri, teater
  • Ole kristian Tangen, dans
2017
  • Tarjei Grimsby, musikk
2018
  • Ida Charlotte Finstad, sang
  • Jardar Solli, teater
2019
  • Kirsti Bakken Kristiansen, musikk
  • Kari Anne Marstein, billedkunst