Mia Koch (f. 1977)

Fra lokalhistoriewiki.no
Hopp til navigering Hopp til søk

'Mia Koch

Kostymedesigner. Født i 1977. Har laget kostymer til flere norske filmer.

Mia Koch er født i Glostrup ved København og vokst opp i København, Stavanger og Kristiansund. Hun er utdannet ved Kunstskolen i Rogaland 1996-1998, og studerte kles- og kostymedesign til Bachelorgrad ved Kunsthøgskolen i Oslo 2003-2006.

Mia Koch laget kostymer til Bokaj (2006), som var Gaute Hesthagens eksamensfilm ved Den Norske Filmskolen. Hun hadde også ansvar for kostymene i kortfilmene Stikk (2007), i regi av Vigdis Nielsen, og Nostalgia (2009), i regi av Katie Hetland.

Koch var kostymeansvarlig på spillefilmene Mannen som elsket Yngve (2007), i regi av Stian Kristiansen, og Jernanger (2009), i regi av Pål Jackman. Hun laget kostymene til Tomas Aske Berg og Fredrik Waldelands skrekkomedie VampyrVidar (2017).

Mia Koch driver Mias Kostymelager i Stavanger, hvor hun jevnlig leier ut kostymer til filmproduksjon.

Lenker

https://miaskostymelager.no/

Filmografi

Kostymedesign

VampyrVidar (2017) Jernanger (2009) Mannen som elsket Yngve (2008) Nostalgia (2009; kortfilm) Stikk (2007; kortfilm) Bokaj (2006; kortfilm)

Read more about the films at Svensk Filmdatabas


Brudeferden plakat.jpg Mia Koch (f. 1977) er basert på en artikkel fra nettstedet Nordic Women in Film, og er lagt ut under lisensen cc-by-sa. Den ble opprinnelig skrevet av Trond Olav Svendsen. Lokalhistoriewikis brukere kan fritt redigere og utvide artikkelen.


Mia Koch (f. 1977) lasta opp med bot, og er ikke ferdig formatert. Så snart den er formatert og har fått rette kategorier, kan denne malen slettes fra artikkelen. En oversikt over uferdige artikler finnes på Kategorisamtale:Nordic Women in Film.