Garder i Bærum

Fra lokalhistoriewiki.no
Hopp til navigering Hopp til søk
For utfyllende liste, se matrikkelgårder i Bærum
Artikkel Navn Gnr Bnr Alt. navn Type Sted Sokn
Avløs (gård i Bærum) Avløs 2 Matrikkelgård Avløs
Bakken (Bærum gnr 101/7) Bakken 101 7 Småbruk
Bakken (Bærum gnr 67/4) Bakken 67 4 Brynsbakken Småbruk
Ballerud (gård i Bærum) Ballerud 12 Baldhærud, Balderud Matrikkelgård Høvik
Barlinddalen (Bærum gnr 117) Barlinddalen 117 Matrikkelgård, tidl. finneplass
Bekkenstein (Bærum)
Belset (gård i Bærum) Belset 93 Matrikkelgård Belset, Rykkinn
Berger (gård i Bærum) Berger 76 Matrikkelgård Rykkinn
Berghoff (gård i Bærum) Berghoff 73 3, 4, 5 og 6 Hellene Lommedalen
Bjerke (gård i Vestre Bærum) Bjerke 59 Matrikkelgård Tanum
Bjørke (Bærum gnr 100) 100 Lommedalen
Bjørnegård (gård i Bærum) Bjørnegård 51 Matrikkelgård Bjørnegård
Bjørum (gård i Bærum) Bjørum 67 Matrikkelgård Skui, mye av utmarken er del av Sollihøgda
Blommenholm (gård i Bærum) Blommenholm 9 Blommenholm
Bonna (småbruk i Bærum)
Borkenholm
Brattebakke (Bærum gnr 114/2)
Brekke (gård i Bærum)
Brenna (gård i Bærum) Brenna 68 Matrikkelgård
Brennenga (Bærum gnr 68/2)
Bryn (gård i Bærum) Bryn 92 Matrikkelgård Bryn
Brynsbakken (Bærum gnr 93/13) Brynsbakken 93 13 Småbruk
Bråtan (Bærum gnr 67/9) Bråtan 67 9
Burud (Bærum gnr. 113) Burud 113 Matrikkelgård Lommedalen
Burudhaugen (Bærum gnr 113/3) Burudhaugen 113 3
Butterud (Bærum gnr 61) Butterud 61 Matrikkelgård Tanum
By (Bærum gnr 106) By 106 Matrikkelgård Lommedalen
Bærums Jernverks Grunde Bærums Jernverks Grunde 118 Matrikkelgård
Bø (Bærum gnr 112/2) 112 2 Søndre Muserud Lommedalen
Dalbo (gård i Bærum) Dalbo 88 2, 3 og 6 Kolsås-Dælivann verneområde
Danielsbråten (Bærum gnr 107) Danielsbråten 107 Matrikkelgård Lommedalen
Dæli (gård i Vestre Bærum) Dæli 88 Matrikkelgård Kolsås-Dælivann verneområde
Dæli (gård i Østre Bærum) Dæli 29 Matrikkelgård Eiksmarka
Dønski (gård i Bærum) Dønski 80 Matrikkelgård Dønski
Eik (gård i Bærum) Eik 34 Eik, Egh og Eeg Eiksmarka
Eine (Bærum gnr 95) Eine 95 Ende Lommedalen/Bærums Verk
Ekeberg (Bærum gnr 8/2) Ekeberg 8 2
Ekelund (Bærum)
Enli (Bærum gnr. 72/3) Enli 72 3 Hallingbråtan
Evje (gård i Bærum) Evje 84 Matrikkelgård Evje, Valler
Fjell (Bærum gnr 112/6)
Fleskum (gård i Bærum) Fleskum 4 Matrikkelgård
Fornebo (gård i Bærum) Fornebo 41 Matrikkelgård Fornebu
Fossum (gård i Bærum) Fossum 31 Matrikkelgård Fossum
Fossum Jordbruk
Frogner (gård i Bærum) Frogner 73 og 74 Matrikkelgårder Skui
Furu (Bærum gnr 21/16) Furu 21 16 Hosle
Furuset (gård i Bærum) Furuset 57 Matrikkelgård Vestmarka
Gardlaus (gård i Bærum) Gardlaus 26 Garløs Matrikkelgård Bærumsmarka
Gjettum (gård i Bærum)
Gjønnes (gård i Bærum) Gjønnes 18 Geffnes, Giønæs Matrikkelgård Gjønnes
Gommerud (gård i Bærum) Gommerud 94 Gudmundarud, Gudmundrød (1666), Gudmundrud Matrikkelgård Gommerud, Rykkinn
Granbakken (Bærum gnr 102/2)
Grav (gård i Bærum) Grav 20 Graff Matrikkelgård Grav
Grini (gård i Vestre Bærum) Grini 47 Matrikkelgård Emma Hjorth-området
Grini (gård i Østre Bærum) Grini 33 Matrikkelgård Grini
Grinienga (Grønneng)
Grorud (Bærum gnr 115) Grorud 115 Matrikkelgård Lommedalen
Grorudenga (Bærum gnr 115/12)
Grorudhaugen (gårdsbruk i Bærum)
Gupu
Guriby (Bærum gnr 104) Guriby 104 Matrikkelgård Lommedalen
Gyssestad (Bærum gnr 53) Gyssestad 53 Matrikkelgård
Haga (gård i Bærum) Haga 27 Matrikkelgård Hosle
Hagabråtan (Bærum gnr 66/9) Hagabråtan 66 9 Skui
Hagan (Bærum gnr. 78/17) Hagan 78 17 Hestehagan
Hagelund (Bærum gnr 83/2) Hagelund 83 2
Halden (gård i Bærum) Halden 44 60 Opprinnelig husmannsplass Snarøya
Hamang (gård i Bærum) Hamang 81 Matrikkelgård Hamang
Hammarbakken (Bærum gnr 91/3 og 17) Hammarbakken 91 3 og 17 Hammerbakken
Haslum (gård i Bærum) Haslum 1 Matrikkelgård Haslum
Haug (Bærum gnr 46) Haug 46 Matrikkelgård Tanum
Hauger (gård i Bærum) Hauger 89 Matrikkelgård Hauger
Heitmannåsen
Helgerud (Bærum gnr. 113/7) Helgerud 113 7
Helgerud (gård i Bærum) Helgerud 85 Matrikkelgård Gjettum
Helgerudbråtan (Bærum gnr. 86/5) Helgerudbråtan 86 5
Hellerud (Bærum gnr. 111) Hellerud 111 Matrikkelgård Lommedalen
Helset (Bærum gnr. 116) Helset 116 Matrikkelgård Lommedalen
Hilton (Bærum gnr. 54) Hilton 54
Holmevannsplassene
Holo (gård i Bærum) Holo 58 Matrikkelgård Vestmarka
Holstkleiva
Horni (gård i Bærum) Horni 64 Matrikkelgård Skui
Hornienga (Bærum gnr. 64/5) Hornienga 64 5 Skui
Hosle (gård i Bærum) Hosle 21 Matrikkelgård Hosle
Hosletoppen (Bærum gnr 21/4) Hosletoppen 21 4 Hosle
Hvile (bruk i Bærum)
Høibakk (Bærum gnr 47/2) Høibakk 47 2 Høybakk
Høvik (gård i Bærum) Høvik 11 Matrikkelgård Høvik
Høviksholmen Høviksholmen 11 2 Høvikodden Høvik
Høybråten (Bærum gnr 91/6) Høybråten 91 6 Høibråten
Isi (Bærum gnr. 71) Isi 71 Matrikkelgård
Jar (gård i Bærum) Jar 38 Matrikkelgårder
Jong (gård i Bærum) Jong 49 og 50 Matrikkelgårder Sandvika
Jonsrud (Bærum)
Jonstykket (Bærum gnr. 21/3) Jonstykket 21 3 Hosle
Kalveløkka (Bærum gnr. 66/57)
Kampen (Bærum gnr 107) Kampen 107 Danielsbraaten Matrikkelgård Krokskogen
Kirkeby (Bærum gnr. 110) Kirkeby 110 Lommedalen
Kirkerud (Bærum gnr. 46/2) Kirkerud 46 2 Tanum
Kjaglia (gård i Bærum) Kjaglia 70 Matrikkelgård Kjaglidalen
Kjørbo (gård i Bærum) Kjørbo 52 Matrikkelgård Sandvika
Kleiva (Bærum gnr. 113/2) Kleiva 113 2 Lommedalen
Kleiva (Bærum gnr. 18/3) Kleiva 18 3 Kleven
Knabberud (Bærum gnr. 88/7) Knabberud 88 7 Kolsås
Knutsløkka (Bærum gnr. 100/8) Knutsløkka 100 8 Knutsbråten Lommedalen
Koksa (Bærum gnr. 41/9) Koksa 41 Fornebu
Kolsberg (gård i Bærum) Kolsberg 90 Matrikkelgård Kolsås
Krabberud (Bærum gnr. 5/2) 5 2
Krysby (Bærum gnr. 98) Krysby 98 Krydsby, Kryssby, Solberg Matrikkelgård Lommedalen
Kveise (gård i Bærum) Kveise 65 Matrikkelgård Skui
Kveiseenga (Bærum gnr. 65/3)
Langvari (Bærum gnr 93/15) Langvari 93 15 Kulebundbraaten Småbruk, tidl. husmannsplass
Leuchemarken
Levre (gård i Bærum) Levre 86 Matrikkelgård Levre
Lille Økri Lille Økri 77 5, 8 og 9 Lille Økern, Mellemhavnen Rykkinn
Lillehagen (Bærum gnr. 5/4) Lillehagen 5 4
Lysaker (gård i Bærum)
Løkeberg (gård i Bærum) Løkeberg 8 Matrikkelgård Haslum/Avløs
Løken (gård i Bærum) Løken 91 Matrikkelgård Kolsås
Løkka (Bærum gnr 24/2) Løkka 24 2 Småbruk, tidl. husmannsplass
Løkka (Bærum gnr 76/7) 76 7 og 17 Løkkehaugen Småbruk
Løkke (gård i Bærum) Løkke 83 Matrikkelgård Sandvika
Lønnås (Bærum gnr. 21/14) Lønnås 21 14 Hosle
Løxa (Bærum gnr. 78/38) Løxa 78 38
Makedonien (bruk i Bærum) Makedonien 77 3 og 19 Badstubråten Rykkinn
Malmskrivergården (Bærum)
Malurtåsen (gård i Bærum)
Maristuen (Bærum)
Mellom Jammerdal (Bærum gnr. 66/23) Mellom Jammerdal 66 23
Muserud (Bærum gnr. 112) Muserud 112 Lommedalen
Myrvang (Bærum gnr. 18/4) Myrvang 18 4 Arbeiderbruk
Møllerløkken (Bærum gnr. 78/21) Møllerløkken 78 21 Vai Småbruk
Nadderud (gård i Bærum) Nadderud 19 Nadderud
Nedre Bjørke (Bærum gnr 100/7) Nedre Bjørke 100 7 Løkka
Nedre Haug (Bærum gnr. 97) Nedre Haug 97 Matrikkelgård Lommedalen
Nedre Jonsrud (Bærum gnr. 101) Nedre Jonsrud 101 Nedre Johnsrud Matrikkelgård Lommedalen
Nedre Sand (Bærum gnr 66/1) Nedre Sand 66 1
Nedre Vensås (Bærum gnr. 109) Nedre Vensås 109 Matrikkelgård Lommedalen
Nes (gård i Bærum) Nes gård 3 Matrikkelgård Haslum/Avløs
Nittenberg (Bærum)
Nordby (gård i Bærum) Nordby 28 Matrikkelgård Eiksmarka
Nordhaug (Bærum gnr 22) Nordhaug 22 Haug Matrikkelgård Hosle
Nordli (Bærum gnr. 21/15) Nordli 21 15
Nordli (Bærum gnr 58/4) Nordli 58 4 Søndre Storrmyra Småbruk
Nordre Løken (Bærum gnr 91/4-5) Nordre Løken 91 4 og 5 Kolsås
Nordre Ullbråtan (Bærum gnr 67/13) Nordre Ullbråtan 67/13
Nygård (Bærumsmarka)
Ommen (Bærum gnr 24/5) Ommen 24 5 Småbruk, tidligere husmannsplass
Oust (gård i Bærum) Oust 44 Ou\st Matrikkelgård Ostøya
Oxenøen bruk
Persbråtan (gård i Bærum) Persbråtan 66 2, 3, 27, 28
Plassen (Bærum gnr. 92/3) Plassen 92 3 Kullebundsbråten Småbruk, tidl. husmannsplass
Plassen (Bærum gnr. 99/4) Plassen 99 4 Skredderplassen Småbruk, tidl. husmannsplass
Presterud (gård i Bærum) Presterud 19 3 og 4
Ramstad (gård i Bærum) Ramstad 10 Matrikkelgård Høvik
Ramstadsletta (Bærum gnr. 10/150) Ramstadsletta 10 150 Småbruk/gartneri
Reverud (Bærum gnr. 119/1) Reverud 119 1 Ræverud
Ringi (Bærum gnr 60) Ringi 60 Matrikkelgård Tanum
Ringstabekk (gård i Bærum) Ringstabekk 17 Øvre Stabekk Matrikkelgård Bekkestua/Ringstabekk
Ringvold (Bærum gnr 63/4) Ringvold 63 4 Småbruk
Rognlia (gård i Bærum) Rognlia 103 Krokskogen
Rud (gård i Bærum) Rud 79 Matrikkelgård Rud
Rykkinn (Bærum gnr 76/15) Rykkinn 76 15, 19 og 20 Småbruk, tidl. husmannsplass
Rønningen (Bærum gnr 64/7)
Sagåsen (Bærum gnr 109/5) Sagåsen 109 5 Åsen Småbruk, tidl. husmannsplass
Sand (bruk i Bærum) Sand 20 ? Småbruk
Sandviksbukta (gård i Bærum) Sandviksbukta 7 Matrikkelgård, tidl. husmannsplass
Saubakken (Bærum gnr 76/16) Saubakken 76 16 Saugbakken; Sagbakken; Bergerhaugen
Skallum (Bærum gnr 16) Skallum 16 Matrikkelgård Stabekk
Skogen (Bærum gnr 69/2) Skogen 69 2
Skollerudberger Skollerudberger 76 21–25
Skotta (gård i Bærum) Skotta 24 Matrikkelgård Kolsås-Dælivann verneområde
Skottebråten (Bærum gnr 21/2) Skottebråten 21 2 Småbruk
Skredderplassen (Bærum gnr 99/4) Skredderplassen 99 4 Plassen Småbruk, tidl. husmannsplass
Skui (gård i Bærum) Skui 66 Matrikkelgård Skui, teig av utmarken er del av Sollihøgda
Sleaskjulet Sleaskjulet 113 13 og 6 Sledeskuret
Snarøya (gård i Bærum)
Solberg (gård i Bærum) Solberg 5 Matrikkelgård Valler
Solfeng (Bærum) Solfeng 93 7 og 14 Bråten
Solheim (Bærum gnr 63/5) Solheim 63 5 Midtimellom Småbruk
Solli (Bærum gnr 113/10) Solli 113 10 Småbruk, tidl. husmannsplass
Sollia (Bærum gnr 86/21) Sollia 86 21 Småbruk
Solstad (Bærum gnr. 67/10) Solstad 67 10 Nordre Jammerdal
Stabekk (navnegård i Bærum) Stabekk 13–17 Navnegård Stabekk
Stabekk Skog
Staver (gård i Bærum) Staver 56
Stein (gård i Bærum) Stein 25 Matrikkelgård Bærumsmarka
Store Stabekk (gård i Bærum) Store Stabekk 13 Stabekk/Høvik
Storøya (gård i Bærum)
Stovi (gård i Bærum) Stovi 62 (Søndre) og 63 (Nordre) Ståvi, Staavi Matrikkelgård Skui, Vøyenenga
Strøm (gård i Bærum) Strøm Snarøya
Sæteren (Bærum gnr 96/6) 96 6 Haugsæteren Bruk, tidl. husmannsplass og seter
Søndre Jammerdal (Bærum gnr. 66/4) Søndre Jammerdal 66 4
Søndre Løken (Bærum gnr 91/1) Søndre Løken 91 1 Kolsås
Søndre Ullbråtan (Bærum gnr 67/14) Søndre Ullbråtan 67 14 Lille Rustan
Sørjordet (Bærum gnr 24/4) Sørjordet 24 4 Småbruk
Sørli (Bærum gnr 58/6) Sørli 58 6 Nordre Storrmyra Småbruk, tidl. husmannsplass
Tanberg (gård i Bærum) Tanberg 72 Tandberg; Ødegården («Ø'gar'n»)
Tanum (gård i Bærum) Tanum 45 Tannum Matrikkelgård Tanum
Tasserud Tasserud 109 4 Småbruk
Tjernsrud hønseri
Tokerud (gård i Bærum) Tokerud 48 Matrikkelgård Emma Hjorth-området
Tolverud (Bærum gnr 108/2) Tolverud 108 2 Småbruk Lommedalen
Tomasrud (Bærum gnr 107/2) Tomasrud 107 2 Gårdsbruk, tidl. husmannsplass Lommedalen
Toppås (Bærum) Toppås 21 7 og 13 Småbruk
Toppåsbråtan Toppåsbråtan 86 2 Småbruk, tidl. husmannsplass
Trulsebråtan (Bærum gnr 114/4) Trulsebråtan 114 4 Småbruk Lommedalen
Trulsrud (Bærum gnr 99) Trulsrud 99 Trugelsrud Lommedalen
Ulverud (Bærum gnr 110/3) Ulverud 110 3
Valler (Bærum gnr 6) Valler 6 Matrikkelgård Valler
Valstad (Bærum) Valstad Umatrikulert Øgården; Øgarn Ødegård Blommenholm
Vang (Bærum gnr 78/16) Vang 78 16 Småbruk (nedlagt)
Vensås (navnegård i Bærum)
Vestli (Bærum gnr 77/26) Vestli 77 26 og 33 Småbruk
Vold (Bærum) Vold 36 og 37 Matrikkelgårder
Vøienengen (Bærum gnr 78/10) Vøienengen 78 10 Småbruk, tidl. husmannsplass Vøyenenga
Vøyen (gård i Bærum) Vøyen 78 Wøyen; Vøien; Wøien Matrikkelgård, proprietærgård Vøyenenga
Åmot (gård i Bærum) Åmot 105 Aamot Matrikkelgård Lommedalen
Ås (gård i Bærum) Ås 55 Aas Matrikkelgård Ås
Åsterud (Bærum)
Ødehamang (gård i Bærum) Ødehamang 82 Matrikkelgård
Økri (gård i Bærum) Økri 77 Økern Matrikkelgård Rykkinn
Østern (gård i Bærum) Østern 30 Matrikkelgård Eiksmarka
Østerås (gård i Bærum) Østerås 35 Ås, Aase, Aas Matrikkelgård Østerås
Østre Stabekk (gård i Bærum) Østre Stabekk 14 Stabekk
Øverland (gård i Bærum) Øverland 23 Matrikkelgård Haslum
Øvre Haug (Bærum gnr 96) Øvre Haug 96 Haug Matrikkelgård Lommedalen
Øvre Jonsrud (Bærum gnr 102) 102 Øvre Johnsrud Matrikkelgård Lommedalen
Øvre Trulsrud (Bærum gnr. 99/6) Øvre Trulsrud 99 6 og 18 Kullebråten Lommedalen
Øvre Vensås (Bærum gnr 108) 108 Matrikkelgård Lommedalen