Liste over artikler om Øvre Eiker kommune
Hopp til navigering
Hopp til søk
Listen over artikler om Øvre Eiker er en oversikt over hvilke artikler som finnes på wikien om Øvre Eiker kommune.
Etter tema
Aviser
Ingen artikler oppfyller kriteriene
Bedrifter
Ingen artikler oppfyller kriteria
Bygninger
Ingen artikler oppfyller kriteriene
Industri
- 1. mai-markering på Eiker
- 17. mai-feiring på Eiker
- 22. juli-minnesmerke – Øvre Eiker kommune
- A/S A. Andersen kolonialforretning
- A/S Eiker Trævarefabrik
- A/S Hoens Øvre mølle
- Aannestad pensjonat
- Aasmund Slaattelid (1902–1979)
- Aasmundbu (Øvre Eiker, 182/5)
- Aasveien (Øvre Eiker)
- Abraham Borch (1786–1847)
- Adams-Sønju 1723-1929
- Adel på Eiker
- Agnes Bergette Presberg Gulbrandsen (1879–1946)
- Agnes Bollerud
- Ahlert Horn
- Aker-Smørgrav kulturlandskap
- Akerholt (Øvre Eiker, 170/9)
- Alette Braathen Schie (1865-1950)
- Alfheim (Eiker)
- Alfheim (Øvre Eiker, 50/27)
- Alfred Ihlen
- Allfarstaupet (Øvre Eiker)
- Alv Amundsson (n. 1478)
- Amalie Bollerud
- Ammenrudtjern (Eiker)
- Ammerud (Øvre Eiker)
- Amtmannsjota
- Amund Besseberg (n.1529)
- Amund Dag Foss (1899-1969)
- Amund Olavssønn (n.1394)
- Amund Pedersen Fossesholm
- Amundrud (Eiker)
- Amundrud (Stenset)
- Amundrud (Øvre Eiker, 174/11)
- Anders Andersen (1899–1945)
- Anders B. Loe
- Anders B. Werp (f. 1961)
- Anders Bjerknes (1865–1939)
- Anders Bye (1864–1945)
- Anders Bye (1933–2009)
- Anders Clausen Hære
- Anders Clausen Røgeberg
- Anders Hals (født 1953)
- Anders Hansen Kolberg (1821–1896)
- Anders Helgesen (1820–1893)
- Anders Høyland (1737–1799)
- Anders Lauritzen
- Anders Qverne
- Anders Skistad (n.1529)
- Anders Versvik (1904–1975)
- Anders i Vika (n.1529)
- Andr. Røgeberg & Co
- Andreas H. Ek
- Andreas Hareide
- Andreas Hofgaard (1748–1811)
- Andreas Thomassen Ask
- Andreas Thuessen Wulfsberg (1683–1742)
- Anfinnsplass (Fiskum, 153/15)
- Angjerd på Lunde (d.1349)
- Anker Gunnar Kristoffersen (1930–2016)
- Ann Sire Fjerdingstad
- Anna Berthine Hægstad (1851-1852)
- Anna Klem
- Anna Larsens manufaktur- og trikotasjeforretning
- Anne Hansdatter Skinkel
- Anne Jacobsdatter Raaen (1799-1865)
- Anne Maria Nielsdatter Mosnes (ca.1755-1839)
- Anne Marie Fossesholm
- Anne Mathea Syvertsdatter Heieren
- Anne Nielsdatter (ca.1766-1826)
- Anne Olsdatter Gunhildrud (1721-1733)
- Anne Syvertsdatter Hægstad (1790-1853)
- Annemarigryta (Eiker)
- Kjeldearkiv:Ansøkning fra enken Berthe Henningsdatter om tillatelse til å selge brennevin, øl og mat ved Rudstøen på Fiskum
- Anton K. Tveten
- Anton Marius Barth (1815–1882)
- Anton Olsen Snekkerplassen
- Anund Borgarsson (1267–1330)
- Anund Lunde (n.1529)
- Apaldokka (Eiker)
- Apaleikra (Eiker)
- Arbeidergata (Hokksund)
- Arena Vestfossen
- Arild Monsen
- Arnbjørg Torgersen
- Arne Aslakssønn (n.1378)
- Arne Bråten (1931–2022)
- Arne Emil Andersen (1922-2002)
- Arne Nævra
- Arne Olsen (1902–1977)
- Arne Raaness
- Arne Thorkildsen (1917–2008)
- Arne Tomas Wisløff
- Arneberg (Eiker)
- Arneberg (Øvre Eiker)
- Arneberggården (Vestfossen)
- Arnfinnsplassen (Eiker, Besseberg)
- Arnheim (Eiker)
- Asbjørn Amundsson (n.1375)
- Asbjørn Anmarkrud (1912–1996)
- Asbjørn Sanden
- Asbjørnsgård (Eiker)
- Asgerd Aslaksdatter (1375–1435)
- Askedalen (Eiker)
- Askedalen (Øvre Eiker, 80/10)
- Askemyr (Eiker)
- Asketjern (Eiker)
- Aslak Horgen (n.1529)
- Aslak Torsson (n.1478)
- Aslak Vinje
- Asta Louise Tryde (1893-1969)
- Asylmottak på Eiker
- Audun Hegstad (n.1529)
- Audun på Fiskum (n.1380)
- Augustinius Pederssøn Lysager
- Aureputten (Eiker)
- Aureputten (Eiker, Finnemarka)
- Aureputten (Eiker, Holtefjell)
- Auretjern (Eiker)
- Auretjern (Eiker/Sandsvær)
- Auretjernet (Eiker, Hakavik)
- Axel Undall
- B. & I. Aasekjær Frisersalong
- B. Gulbrandsen urmakerforretning
- Badstubakken (Eiker, Busland)
- Badstuhaugen (Eiker, Lunde)
- Badstuløkka (Eiker, Berg)
- Bagge-slekten på Eiker
- Baggemyra (Eiker)
- Bakke (Eiker)
- Bakke Handelsforening A/S
- Bakke Idrettsforening
- Bakke kirke (Øvre Eiker)
- Bakke lensmannsdistrikt
- Bakke sogn (Eiker)
- Bakkeli (Eiker)
- Bakkely (Eiker)
- Bakkeløkka (Eiker)
- Bakken (Eiker)
- Bakken (Øvre Eiker, 176/19)
- Bakkeplassen (Eiker)
- Bakkerud (Øvre Eiker)
- Bakkevoll (Øvre Eiker, 172/4)
- Baksteval (Eiker, Hoen)
- Baksteval (Øvre Eiker)
- Balder Skofabrikk
- Bankplassen (Øvre Eiker, 77/160)
- Barlinddokka (Eiker, Stubberud og Humlebekk)
- Barlinddokkplassen (Eiker, Stubberud)
- Barlindmyr (Øvre Eiker, 115/42)
- Basserud (Øvre Eiker)
- Basserudåsen
- Beboere i Mjøndalen 1870 (Eikerminne 2016)
- Bekkaplassen (Eiker, Horne)
- Bekkeli (Eiker)
- Bekkely (Eiker)
- Bekkevoll (Eiker)
- Bengt-Arne Røine
- Bengt Nikolasson
- Bent Ek
- Bent Jonsen (ca. 1703-1764)
- Bente Jonsdatter Skak
- Bente Kristin Haugen
- Benteberget (Eiker, Berg)
- Benteplass skog (Øvre Eiker, 177/27)
- Benteplassen (Øvre Eiker, 177/13)
- Benteplassen (Øvre Eiker, 177/4)
- Benteplassen (Øvre Eiker, 177/5)
- Benteplassen (Øvre Eiker, Vestby)
- Beretning for året 1948/Regnskapsutdrag for året 1948 (Eikerminne 1949)
- Kjeldearkiv:Beretning for året 1948/Regnskapsutdrag for året 1948 (Eikerminne 1949)
- Berg (Eiker)
- Berg (Øvre Eiker)
- Berg (Øvre Eiker, 170/14)
- Berg (Øvre Eiker, 175/10)
- Berg kirke (Øvre Eiker)
- Bergbråtan (Eiker, Skistad)
- Berget (Eiker)
- Bergheim (Eiker)
- Bergheim (Øvre Eiker, 114/6)
- Bergheim (Øvre Eiker, 114/8)
- Bergithe Marie Elster (1777-1852)
- Bergjordet (Øvre Eiker, 175/13)
- Bergli (Eiker)
- Bergseterbekken (Eiker)
- Bergseterbekken (Øvre Eiker)
- Bergsetermyra (Eiker)
- Bergsetra (Eiker)
- Bergsgruvene
- Bergsgruvene (Kulturminneløype)
- Bergsplassene (Eiker, Berg)
- Bergstad (Eiker)
- Bergsvannet (Eiker)
- Berithaugen (Eiker, Stubberud)
- Bermingrud (Øvre Eiker)
- Bermingrudsetra (Eiker)
- Bernhard Andersen Lunde (1871–1963)
- Bernt Solvang (1871–1942)
- Berthe Kristiansdatter Ek (1865–1948)
- Kjeldearkiv:Besigtigelsesforretning på gården Sem 1743
- Besseberg (Øvre Eiker)
- Besseberggruvene (Eiker)
- Besseberghaugen (Eiker)
- Bessebergplassen (Øvre Eiker, 36/2)
- Bestemorløkken (Øvre Eiker, 177/17)
- Bikjeeikra (Eiker)
- Bikkjetjern (Eiker)
- Bingen (Buskerud)
- Bingen Telefonsentral (Øvre Eiker, 180/58)
- Bingen kirkegård (Øvre Eiker, 180/51)
- Bingselva
- Bingsherrene
- Bingsing
- Bingsvassdragets Historielag
- Biringvad (Øvre Eiker, 180/21)
- Bjarne Bakke
- Bjarne Eugen Hexeberg
- Bjarne Flesseberg
- Bjarne Hansen (1917–1942)
- Bjarne Røgeberg (1917–2003)
- Bjelkedalen (Eiker, Stenshorne)
- Bjelkehovet (Eiker)
- Bjerke (Eiker)
- Bjerkely (Eiker)
- Bjerknes (Eiker)
- Bjønnehølet (Eiker)
- Bjønnehølet (Eiker, Losbekken)
- Bjønnehølet (Eiker, Såsen)
- Bjønneskolten (Eiker, Berg)
- Bjønnsbråtan (Eiker, Varlo)
- Bjønnteigen (Eiker)
- Bjørkabekken (Eiker)
- Bjørke (Øvre Eiker, 147/6)
- Bjørkehaugen (Eiker, Stenshorne)
- Bjørkekrullen (Eiker, Berg)
- Bjørkekrullen (Eiker, Vinsvoll)
- Bjørkeli (Eiker)
- Bjørkeli (Øvre Eiker, 174/12)
- Bjørkely (Eiker)
- Bjørkli (Eiker)
- Bjørkly (Eiker)
- Bjørn Kristoffersen (født 1948)
- Bjørn Vassengen
- Bjørnegildringsåsen (Eiker)
- Bjørnehullet (Øvre Eiker, 165/9)
- Bjørnehullet (Øvre Eiker, 177/11)
- Bjørnemyr (Nedre Eiker)
- Bjørnemyra (Øvre Eiker)
- Bjørnengen (Øvre Eiker, 35/3)
- Bjørnestillingen (Eiker)
- Bjørnetjern (Eiker)
- Bjørnfallåsen (Eiker)
- Bjørnstad (Eiker)
- Bjørvannselva (Eiker)
- Bjørvatnet (Eiker/Flesberg)
- Blygruvebekken (Eiker)
- Blåmerket løype Hoensvannet-Vestbysetra (Kulturminneløype)
- Blåmerket løype Konnerud-Vestfossen (Kulturminneløype)
- Blåmerket løype Midtstua-Myresetra (Kulturminneløype)
- Bodil Margerethe Bjerknes Elster (1780-1850)
- Boksrud (Øvre Eiker)
- Boksrud (Øvre Eiker, 157/2)
- Bollerud (Øvre Eiker)
- Bollerud skole
- Bollerudstien (Kulturminneløype)
- Bolstad (Eiker)
- Bomengen (Øvre Eiker)
- Borge (Eiker)
- Borge (Øvre Eiker)
- Borge skole (Øvre Eiker)
- Borge skole (Øvre Eiker, 175/8)
- Borgen (Eiker)
- Borgeplassen (Eiker, Skjelbred)
- Borger Amundsen
- Borger Hansen Ulveland
- Borger Kristoffersen (1865–1929)
- Borgerud (Øvre Eiker, 174/13)
- Borgestad (Eiker)
- Borgevad (Øvre Eiker, 176/4)
- Borgevad (Øvre Eiker, 182/2)
- Borgevadstykket (Øvre Eiker, 176/15)
- Borgheim (Eiker)
- Borghild Anmarkrud
- Borghild Marie Garstad
- Braathen & Søn
- Branestjernsdammen (Eiker)
- Brattbakklien (Øvre Eiker, 177/40)
- Brattli (Eiker)
- Brekka (Eiker)
- Brekke (Øvre Eiker)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/1)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/3)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/4)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/5)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/6)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/7)
- Brekke skole (Øvre Eiker)
- Brekke søndre - nordre del 1770-1797
- Brekkeborgen (Kulturminneløype)
- Brekkeskog (Øvre Eiker, 111/2)
- Brekkeskåkakrysset
- Brenneplassen (Øvre Eiker, 161/11)
- Brennåsen (Eiker)
- Brit Stokke Amundsen
- Brua (Eiker)
- Brudeberg (Eiker)
- Bruend' (Eikerminne 2017)
- Bruhjørnet (Hokksund)
- Bruksgata (Vestfossen)
- Bryggerigården (Vestfossen)
- Bryn (Øvre Eiker)
- Brynjulf Ulleland (n.1529)
- Brynsetertjern (Øvre Eiker)
- Brynsetra (Eiker)
- Bråkedalen (Øvre Eiker)
- Bråkedalsstykket (Øvre Eiker, 173/16)
- Brånavanna (Hakavika)
- Bråtabakken (Eiker, Haug)
- Bråtabakken (Øvre Eiker)
- Bråtan (Eiker, Arnebergeie - 27/2)
- Bråtan (Øvre Eiker)
- Bråtedalstykket (Øvre Eiker, 170/2)
- Bråteløkka (Øvre Eiker, 170/4)
- Bråten (Øvre Eiker, 141/6)
- Bråten (Øvre Eiker, 176/12)
- Bråten (Øvre Eiker, 176/16)
- Bråten (Øvre Eiker, 176/9)
- Bråten (Øvre Eiker, 179/9)
- Bråtens Bilco
- Brødre-Ås (Øvre Eiker)
- Brønnstad (Øvre Eiker, 175/12)
- Bua (Eiker, Burud)
- Burud (Øvre Eiker)
- Burvannet (Hakavika)
- Buskerud Folkehøgskole
- Buskerud Nedre Amtsskole
- Buskerud amts praktiske jenteskole
- Busland (Øvre Eiker)
- Bye & Nilssen
- Bygdeborgen på Høgåsen (Kulturminneløype)
- Bygdeposten
- Børre Jakobsen (født 1958)
- Cappelens gate (Vestfossen)
- Carl Bernhard Rosenberg
- Carl Birch
- Carl Erichsen & Co
- Caspar Herman Bagge (ca.1760-1826)
- Central Gjestgiveri (Hokksund)
- Christen Mortensen Solset
- Christian J. Ihlen (1838–1901)
- Christian Larsen Røgeberg d.e.
- Christian Larsen Røgeberg d.y.
- Christine Tordenstierne
- Christoffer Svendsson Stenshorne
- Christopher Biørnsen Soelberg (ca.1680-1770)
- Christopher Borgersen Hoen
- Christopher Hornsrud
- Claus Brockenhuus (1576–1646)
- Clausen, Kaldager & Co
- Coop Marked Hokksund
- D/S «Stadshauptmand Schwartz»
- DFUs fabrikkutsalg ved Fredfoss
- Dagfinn Kolberg
- Dagfinn Stenseth
- Dal (Eiker)
- Dalasetra (Eiker)
- Dalasetra (Eiker, Haugset)
- Dalen (Eiker)
- Dalen (Øvre Eiker, 56/10)
- Daler (Øvre Eiker)
- Dambråtan (Eiker)
- Dampskipet Ekern
- Damstykket (Eiker)
- Danielshaugen (Lundeeie)
- Dannemannsplassen (Eiker, Haugset)
- Danvik (Eiker)
- Darbu
- Darbu gård (Øvre Eiker)
- Darbu sag
- Darbu skole
- Darbu stasjon
- De Forenede Uldvarefabrikker
- De aller første eikværingene (Eikerminne 2016)
- De små gleders vei (Kulturminneløype)
- Delerelva (Eiker)
- Kjeldearkiv:Delesoppgang på Vestby
- Den første avholdsforening (i Johnsen 1914: Eker. Træk av en storbygds saga)
- Den gamle Sandsværveien (Kulturminneløype)
- Didriksplassen (Øvre Eiker, 180/32)
- Dilligensen (Eikerminne 2016)
- Dokka (Eiker)
- Dokka (Øvre Eiker, 177/30)
- Doktorhjørnet (Vestfossen)
- Dorgebruløkken (Øvre Eiker, 47/3)
- Dorthe Marie Henrichsdatter Mosnes (1789–1834)
- Dramatikk i Lundebakken i 1906 (Eikerminne 2017)
- Dramdal (Øvre Eiker)
- Dramdal skole
- Drammen
- Drammen Flyklubb
- Drammensdalen
- Drammenselva
- Drammensveien (Hokksund)
- Dramsrud (Øvre Eiker)
- Dritartjern (Øvre Eiker)
- Dunserudbråtan (Øvre Eiker, 156/3)
- Dunserudhagen (Fiskum)
- Dynge og Vendelborg (Kulturminneløype)
- Dyre Grundessønn (n.1394)
- Dæhlin kolonialforretning og manufaktur
- Dørja (Eiker)
- Dørjafallene
- Dørjebru (Eiker)
- Dørjebru (Øvre Eiker, 163/7)
- Dørjebru (Øvre Eiker, 163/8)
- Dørjebruløkka (Øvre Eiker, 47/7)
- Dørjebruløkka (Øvre Eiker, 47/8)
- Dørjeskogen (Øvre Eiker, 55/4)
- Dørsjø
- Eddie Espelid
- Edvard Hansen
- Edvard Palm
- Egil Gulliksen
- Eik (Øvre Eiker)
- Eiker
- Eiker, Modum og Sigdal sorenskriveri
- Eiker-Sko
- Eiker Arkiv
- Eiker Avis
- Eiker Bokhandel
- Eiker Historielag
- Kjeldearkiv:Eiker Historielag. Sekretærens rapport - regnskapsutdrag (Eikerminne 1950)
- Eiker Historielags årsberetning 2015-2016 (Eikerminne 2016)
- Eiker Historielags årsberetning 2016-2017 (Eikerminne 2017)
- Eiker Leksikon
- Eiker Meieri
- Eiker Motorshop
- Eiker Mølle
- Eiker Næringspark
- Eiker O-lag
- Eiker Sparebank
- Eiker Stedsnavnregister
- Eiker Trikotagefabrik
- Eiker Trykkeri & Papirhandel
- Eiker Trykkeri AS
- Eiker gotisk gruppe
- Eiker i jernalderen (Eikerminne 2016)
- Eiker prestegjeld
- Eiker ski og ballklubb
- Eiker sorenskrivergård
- Eikerbladet
- Eikeren
- Eikeren Brettseilerklubb
- Eikerenvassdraget
- Eikeritt - vår «nasjonale» bergart på Eiker (Eikerminne 2017)
- Eikerminne
- Eikerminne 1949
- Eikerminne 1950
- Eikerminne 1957
- Eikerminne 1963
- Eikerminne 1967
- Eikerminne 1978
- Eikerminne 1982
- Eikerminne 1985
- Eikerminne 1986
- Eikerminne 1987
- Eikerminne 1990
- Eikerminne 1991
- Eikerminne 1992
- Eikerminne 1994
- Eikerminne 1997
- Eikerminne 2000
- Eikerminne 2004
- Eikerminne 2011
- Eikerminne 2015
- Eikerminne 2016
- Eikerminne 2017
- Eikerminne 2018
- Eikerminne 2019
- Eikerminne 2020
- Eikerminne 2021
- Eikermålet
- Eikermålet (Eikerminne 2017)
- Eikernro (Øvre Eiker, 114/7)
- Eikernsund (Fiskum)
- Eikernveien (Øvre Eiker)
- Eikerroa (Øvre Eiker, 114/9)
- Eikers historie (1994)
- Eikertun alders-og sykehjem
- Eikervise
- Kjeldearkiv:Eikervise (Eikerminne 1949)
- Eikervise (Eikerminne 1949)
- Eikli (Eiker)
- Eikværing var med å bygge den første norsk-lutherske kirke i Amerika (Eikerminne 2016)
- Eiler Rosenvinge Kaurin (1828–1896)
- Einar Bye (1896–1991)
- Einar Hovland
- Eivind Asbjørnssønn (n.1394)
- Eker & Gjethus Papirfabriker
Kirker
Ingen artikler oppfyller kriteriene
Garder
Kulturminner
- 1. mai-markering på Eiker
- 17. mai-feiring på Eiker
- 22. juli-minnesmerke – Øvre Eiker kommune
- A/S A. Andersen kolonialforretning
- A/S Eiker Trævarefabrik
- A/S Hoens Øvre mølle
- Aannestad pensjonat
- Aasmund Slaattelid (1902–1979)
- Aasmundbu (Øvre Eiker, 182/5)
- Aasveien (Øvre Eiker)
- Abraham Borch (1786–1847)
- Adams-Sønju 1723-1929
- Adel på Eiker
- Agnes Bergette Presberg Gulbrandsen (1879–1946)
- Agnes Bollerud
- Ahlert Horn
- Aker-Smørgrav kulturlandskap
- Akerholt (Øvre Eiker, 170/9)
- Alette Braathen Schie (1865-1950)
- Alfheim (Eiker)
- Alfheim (Øvre Eiker, 50/27)
- Alfred Ihlen
- Allfarstaupet (Øvre Eiker)
- Alv Amundsson (n. 1478)
- Amalie Bollerud
- Ammenrudtjern (Eiker)
- Ammerud (Øvre Eiker)
- Amtmannsjota
- Amund Besseberg (n.1529)
- Amund Dag Foss (1899-1969)
- Amund Olavssønn (n.1394)
- Amund Pedersen Fossesholm
- Amundrud (Eiker)
- Amundrud (Stenset)
- Amundrud (Øvre Eiker, 174/11)
- Anders Andersen (1899–1945)
- Anders B. Loe
- Anders B. Werp (f. 1961)
- Anders Bjerknes (1865–1939)
- Anders Bye (1864–1945)
- Anders Bye (1933–2009)
- Anders Clausen Hære
- Anders Clausen Røgeberg
- Anders Hals (født 1953)
- Anders Hansen Kolberg (1821–1896)
- Anders Helgesen (1820–1893)
- Anders Høyland (1737–1799)
- Anders Lauritzen
- Anders Qverne
- Anders Skistad (n.1529)
- Anders Versvik (1904–1975)
- Anders i Vika (n.1529)
- Andr. Røgeberg & Co
- Andreas H. Ek
- Andreas Hareide
- Andreas Hofgaard (1748–1811)
- Andreas Thomassen Ask
- Andreas Thuessen Wulfsberg (1683–1742)
- Anfinnsplass (Fiskum, 153/15)
- Angjerd på Lunde (d.1349)
- Anker Gunnar Kristoffersen (1930–2016)
- Ann Sire Fjerdingstad
- Anna Berthine Hægstad (1851-1852)
- Anna Klem
- Anna Larsens manufaktur- og trikotasjeforretning
- Anne Hansdatter Skinkel
- Anne Jacobsdatter Raaen (1799-1865)
- Anne Maria Nielsdatter Mosnes (ca.1755-1839)
- Anne Marie Fossesholm
- Anne Mathea Syvertsdatter Heieren
- Anne Nielsdatter (ca.1766-1826)
- Anne Olsdatter Gunhildrud (1721-1733)
- Anne Syvertsdatter Hægstad (1790-1853)
- Annemarigryta (Eiker)
- Kjeldearkiv:Ansøkning fra enken Berthe Henningsdatter om tillatelse til å selge brennevin, øl og mat ved Rudstøen på Fiskum
- Anton K. Tveten
- Anton Marius Barth (1815–1882)
- Anton Olsen Snekkerplassen
- Anund Borgarsson (1267–1330)
- Anund Lunde (n.1529)
- Apaldokka (Eiker)
- Apaleikra (Eiker)
- Arbeidergata (Hokksund)
- Arena Vestfossen
- Arild Monsen
- Arnbjørg Torgersen
- Arne Aslakssønn (n.1378)
- Arne Bråten (1931–2022)
- Arne Emil Andersen (1922-2002)
- Arne Nævra
- Arne Olsen (1902–1977)
- Arne Raaness
- Arne Thorkildsen (1917–2008)
- Arne Tomas Wisløff
- Arneberg (Eiker)
- Arneberg (Øvre Eiker)
- Arneberggården (Vestfossen)
- Arnfinnsplassen (Eiker, Besseberg)
- Arnheim (Eiker)
- Asbjørn Amundsson (n.1375)
- Asbjørn Anmarkrud (1912–1996)
- Asbjørn Sanden
- Asbjørnsgård (Eiker)
- Asgerd Aslaksdatter (1375–1435)
- Askedalen (Eiker)
- Askedalen (Øvre Eiker, 80/10)
- Askemyr (Eiker)
- Asketjern (Eiker)
- Aslak Horgen (n.1529)
- Aslak Torsson (n.1478)
- Aslak Vinje
- Asta Louise Tryde (1893-1969)
- Asylmottak på Eiker
- Audun Hegstad (n.1529)
- Audun på Fiskum (n.1380)
- Augustinius Pederssøn Lysager
- Aureputten (Eiker)
- Aureputten (Eiker, Finnemarka)
- Aureputten (Eiker, Holtefjell)
- Auretjern (Eiker)
- Auretjern (Eiker/Sandsvær)
- Auretjernet (Eiker, Hakavik)
- Axel Undall
- B. & I. Aasekjær Frisersalong
- B. Gulbrandsen urmakerforretning
- Badstubakken (Eiker, Busland)
- Badstuhaugen (Eiker, Lunde)
- Badstuløkka (Eiker, Berg)
- Bagge-slekten på Eiker
- Baggemyra (Eiker)
- Bakke (Eiker)
- Bakke Handelsforening A/S
- Bakke Idrettsforening
- Bakke kirke (Øvre Eiker)
- Bakke lensmannsdistrikt
- Bakke sogn (Eiker)
- Bakkeli (Eiker)
- Bakkely (Eiker)
- Bakkeløkka (Eiker)
- Bakken (Eiker)
- Bakken (Øvre Eiker, 176/19)
- Bakkeplassen (Eiker)
- Bakkerud (Øvre Eiker)
- Bakkevoll (Øvre Eiker, 172/4)
- Baksteval (Eiker, Hoen)
- Baksteval (Øvre Eiker)
- Balder Skofabrikk
- Bankplassen (Øvre Eiker, 77/160)
- Barlinddokka (Eiker, Stubberud og Humlebekk)
- Barlinddokkplassen (Eiker, Stubberud)
- Barlindmyr (Øvre Eiker, 115/42)
- Basserud (Øvre Eiker)
- Basserudåsen
- Beboere i Mjøndalen 1870 (Eikerminne 2016)
- Bekkaplassen (Eiker, Horne)
- Bekkeli (Eiker)
- Bekkely (Eiker)
- Bekkevoll (Eiker)
- Bengt-Arne Røine
- Bengt Nikolasson
- Bent Ek
- Bent Jonsen (ca. 1703-1764)
- Bente Jonsdatter Skak
- Bente Kristin Haugen
- Benteberget (Eiker, Berg)
- Benteplass skog (Øvre Eiker, 177/27)
- Benteplassen (Øvre Eiker, 177/13)
- Benteplassen (Øvre Eiker, 177/4)
- Benteplassen (Øvre Eiker, 177/5)
- Benteplassen (Øvre Eiker, Vestby)
- Beretning for året 1948/Regnskapsutdrag for året 1948 (Eikerminne 1949)
- Kjeldearkiv:Beretning for året 1948/Regnskapsutdrag for året 1948 (Eikerminne 1949)
- Berg (Eiker)
- Berg (Øvre Eiker)
- Berg (Øvre Eiker, 170/14)
- Berg (Øvre Eiker, 175/10)
- Berg kirke (Øvre Eiker)
- Bergbråtan (Eiker, Skistad)
- Berget (Eiker)
- Bergheim (Eiker)
- Bergheim (Øvre Eiker, 114/6)
- Bergheim (Øvre Eiker, 114/8)
- Bergithe Marie Elster (1777-1852)
- Bergjordet (Øvre Eiker, 175/13)
- Bergli (Eiker)
- Bergseterbekken (Eiker)
- Bergseterbekken (Øvre Eiker)
- Bergsetermyra (Eiker)
- Bergsetra (Eiker)
- Bergsgruvene
- Bergsgruvene (Kulturminneløype)
- Bergsplassene (Eiker, Berg)
- Bergstad (Eiker)
- Bergsvannet (Eiker)
- Berithaugen (Eiker, Stubberud)
- Bermingrud (Øvre Eiker)
- Bermingrudsetra (Eiker)
- Bernhard Andersen Lunde (1871–1963)
- Bernt Solvang (1871–1942)
- Berthe Kristiansdatter Ek (1865–1948)
- Kjeldearkiv:Besigtigelsesforretning på gården Sem 1743
- Besseberg (Øvre Eiker)
- Besseberggruvene (Eiker)
- Besseberghaugen (Eiker)
- Bessebergplassen (Øvre Eiker, 36/2)
- Bestemorløkken (Øvre Eiker, 177/17)
- Bikjeeikra (Eiker)
- Bikkjetjern (Eiker)
- Bingen (Buskerud)
- Bingen Telefonsentral (Øvre Eiker, 180/58)
- Bingen kirkegård (Øvre Eiker, 180/51)
- Bingselva
- Bingsherrene
- Bingsing
- Bingsvassdragets Historielag
- Biringvad (Øvre Eiker, 180/21)
- Bjarne Bakke
- Bjarne Eugen Hexeberg
- Bjarne Flesseberg
- Bjarne Hansen (1917–1942)
- Bjarne Røgeberg (1917–2003)
- Bjelkedalen (Eiker, Stenshorne)
- Bjelkehovet (Eiker)
- Bjerke (Eiker)
- Bjerkely (Eiker)
- Bjerknes (Eiker)
- Bjønnehølet (Eiker)
- Bjønnehølet (Eiker, Losbekken)
- Bjønnehølet (Eiker, Såsen)
- Bjønneskolten (Eiker, Berg)
- Bjønnsbråtan (Eiker, Varlo)
- Bjønnteigen (Eiker)
- Bjørkabekken (Eiker)
- Bjørke (Øvre Eiker, 147/6)
- Bjørkehaugen (Eiker, Stenshorne)
- Bjørkekrullen (Eiker, Berg)
- Bjørkekrullen (Eiker, Vinsvoll)
- Bjørkeli (Eiker)
- Bjørkeli (Øvre Eiker, 174/12)
- Bjørkely (Eiker)
- Bjørkli (Eiker)
- Bjørkly (Eiker)
- Bjørn Kristoffersen (født 1948)
- Bjørn Vassengen
- Bjørnegildringsåsen (Eiker)
- Bjørnehullet (Øvre Eiker, 165/9)
- Bjørnehullet (Øvre Eiker, 177/11)
- Bjørnemyr (Nedre Eiker)
- Bjørnemyra (Øvre Eiker)
- Bjørnengen (Øvre Eiker, 35/3)
- Bjørnestillingen (Eiker)
- Bjørnetjern (Eiker)
- Bjørnfallåsen (Eiker)
- Bjørnstad (Eiker)
- Bjørvannselva (Eiker)
- Bjørvatnet (Eiker/Flesberg)
- Blygruvebekken (Eiker)
- Blåmerket løype Hoensvannet-Vestbysetra (Kulturminneløype)
- Blåmerket løype Konnerud-Vestfossen (Kulturminneløype)
- Blåmerket løype Midtstua-Myresetra (Kulturminneløype)
- Bodil Margerethe Bjerknes Elster (1780-1850)
- Boksrud (Øvre Eiker)
- Boksrud (Øvre Eiker, 157/2)
- Bollerud (Øvre Eiker)
- Bollerud skole
- Bollerudstien (Kulturminneløype)
- Bolstad (Eiker)
- Bomengen (Øvre Eiker)
- Borge (Eiker)
- Borge (Øvre Eiker)
- Borge skole (Øvre Eiker)
- Borge skole (Øvre Eiker, 175/8)
- Borgen (Eiker)
- Borgeplassen (Eiker, Skjelbred)
- Borger Amundsen
- Borger Hansen Ulveland
- Borger Kristoffersen (1865–1929)
- Borgerud (Øvre Eiker, 174/13)
- Borgestad (Eiker)
- Borgevad (Øvre Eiker, 176/4)
- Borgevad (Øvre Eiker, 182/2)
- Borgevadstykket (Øvre Eiker, 176/15)
- Borgheim (Eiker)
- Borghild Anmarkrud
- Borghild Marie Garstad
- Braathen & Søn
- Branestjernsdammen (Eiker)
- Brattbakklien (Øvre Eiker, 177/40)
- Brattli (Eiker)
- Brekka (Eiker)
- Brekke (Øvre Eiker)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/1)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/3)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/4)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/5)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/6)
- Brekke (Øvre Eiker, 111/7)
- Brekke skole (Øvre Eiker)
- Brekke søndre - nordre del 1770-1797
- Brekkeborgen (Kulturminneløype)
- Brekkeskog (Øvre Eiker, 111/2)
- Brekkeskåkakrysset
- Brenneplassen (Øvre Eiker, 161/11)
- Brennåsen (Eiker)
- Brit Stokke Amundsen
- Brua (Eiker)
- Brudeberg (Eiker)
- Bruend' (Eikerminne 2017)
- Bruhjørnet (Hokksund)
- Bruksgata (Vestfossen)
- Bryggerigården (Vestfossen)
- Bryn (Øvre Eiker)
- Brynjulf Ulleland (n.1529)
- Brynsetertjern (Øvre Eiker)
- Brynsetra (Eiker)
- Bråkedalen (Øvre Eiker)
- Bråkedalsstykket (Øvre Eiker, 173/16)
- Brånavanna (Hakavika)
- Bråtabakken (Eiker, Haug)
- Bråtabakken (Øvre Eiker)
- Bråtan (Eiker, Arnebergeie - 27/2)
- Bråtan (Øvre Eiker)
- Bråtedalstykket (Øvre Eiker, 170/2)
- Bråteløkka (Øvre Eiker, 170/4)
- Bråten (Øvre Eiker, 141/6)
- Bråten (Øvre Eiker, 176/12)
- Bråten (Øvre Eiker, 176/16)
- Bråten (Øvre Eiker, 176/9)
- Bråten (Øvre Eiker, 179/9)
- Bråtens Bilco
- Brødre-Ås (Øvre Eiker)
- Brønnstad (Øvre Eiker, 175/12)
- Bua (Eiker, Burud)
- Burud (Øvre Eiker)
- Burvannet (Hakavika)
- Buskerud Folkehøgskole
- Buskerud Nedre Amtsskole
- Buskerud amts praktiske jenteskole
- Busland (Øvre Eiker)
- Bye & Nilssen
- Bygdeborgen på Høgåsen (Kulturminneløype)
- Bygdeposten
- Børre Jakobsen (født 1958)
- Cappelens gate (Vestfossen)
- Carl Bernhard Rosenberg
- Carl Birch
- Carl Erichsen & Co
- Caspar Herman Bagge (ca.1760-1826)
- Central Gjestgiveri (Hokksund)
- Christen Mortensen Solset
- Christian J. Ihlen (1838–1901)
- Christian Larsen Røgeberg d.e.
- Christian Larsen Røgeberg d.y.
- Christine Tordenstierne
- Christoffer Svendsson Stenshorne
- Christopher Biørnsen Soelberg (ca.1680-1770)
- Christopher Borgersen Hoen
- Christopher Hornsrud
- Claus Brockenhuus (1576–1646)
- Clausen, Kaldager & Co
- Coop Marked Hokksund
- D/S «Stadshauptmand Schwartz»
- DFUs fabrikkutsalg ved Fredfoss
- Dagfinn Kolberg
- Dagfinn Stenseth
- Dal (Eiker)
- Dalasetra (Eiker)
- Dalasetra (Eiker, Haugset)
- Dalen (Eiker)
- Dalen (Øvre Eiker, 56/10)
- Daler (Øvre Eiker)
- Dambråtan (Eiker)
- Dampskipet Ekern
- Damstykket (Eiker)
- Danielshaugen (Lundeeie)
- Dannemannsplassen (Eiker, Haugset)
- Danvik (Eiker)
- Darbu
- Darbu gård (Øvre Eiker)
- Darbu sag
- Darbu skole
- Darbu stasjon
- De Forenede Uldvarefabrikker
- De aller første eikværingene (Eikerminne 2016)
- De små gleders vei (Kulturminneløype)
- Delerelva (Eiker)
- Kjeldearkiv:Delesoppgang på Vestby
- Den første avholdsforening (i Johnsen 1914: Eker. Træk av en storbygds saga)
- Den gamle Sandsværveien (Kulturminneløype)
- Didriksplassen (Øvre Eiker, 180/32)
- Dilligensen (Eikerminne 2016)
- Dokka (Eiker)
- Dokka (Øvre Eiker, 177/30)
- Doktorhjørnet (Vestfossen)
- Dorgebruløkken (Øvre Eiker, 47/3)
- Dorthe Marie Henrichsdatter Mosnes (1789–1834)
- Dramatikk i Lundebakken i 1906 (Eikerminne 2017)
- Dramdal (Øvre Eiker)
- Dramdal skole
- Drammen
- Drammen Flyklubb
- Drammensdalen
- Drammenselva
- Drammensveien (Hokksund)
- Dramsrud (Øvre Eiker)
- Dritartjern (Øvre Eiker)
- Dunserudbråtan (Øvre Eiker, 156/3)
- Dunserudhagen (Fiskum)
- Dynge og Vendelborg (Kulturminneløype)
- Dyre Grundessønn (n.1394)
- Dæhlin kolonialforretning og manufaktur
- Dørja (Eiker)
- Dørjafallene
- Dørjebru (Eiker)
- Dørjebru (Øvre Eiker, 163/7)
- Dørjebru (Øvre Eiker, 163/8)
- Dørjebruløkka (Øvre Eiker, 47/7)
- Dørjebruløkka (Øvre Eiker, 47/8)
- Dørjeskogen (Øvre Eiker, 55/4)
- Dørsjø
- Eddie Espelid
- Edvard Hansen
- Edvard Palm
- Egil Gulliksen
- Eik (Øvre Eiker)
- Eiker
- Eiker, Modum og Sigdal sorenskriveri
- Eiker-Sko
- Eiker Arkiv
- Eiker Avis
- Eiker Bokhandel
- Eiker Historielag
- Kjeldearkiv:Eiker Historielag. Sekretærens rapport - regnskapsutdrag (Eikerminne 1950)
- Eiker Historielags årsberetning 2015-2016 (Eikerminne 2016)
- Eiker Historielags årsberetning 2016-2017 (Eikerminne 2017)
- Eiker Leksikon
- Eiker Meieri
- Eiker Motorshop
- Eiker Mølle
- Eiker Næringspark
- Eiker O-lag
- Eiker Sparebank
- Eiker Stedsnavnregister
- Eiker Trikotagefabrik
- Eiker Trykkeri & Papirhandel
- Eiker Trykkeri AS
- Eiker gotisk gruppe
- Eiker i jernalderen (Eikerminne 2016)
- Eiker prestegjeld
- Eiker ski og ballklubb
- Eiker sorenskrivergård
- Eikerbladet
- Eikeren
- Eikeren Brettseilerklubb
- Eikerenvassdraget
- Eikeritt - vår «nasjonale» bergart på Eiker (Eikerminne 2017)
- Eikerminne
- Eikerminne 1949
- Eikerminne 1950
- Eikerminne 1957
- Eikerminne 1963
- Eikerminne 1967
- Eikerminne 1978
- Eikerminne 1982
- Eikerminne 1985
- Eikerminne 1986
- Eikerminne 1987
- Eikerminne 1990
- Eikerminne 1991
- Eikerminne 1992
- Eikerminne 1994
- Eikerminne 1997
- Eikerminne 2000
- Eikerminne 2004
- Eikerminne 2011
- Eikerminne 2015
- Eikerminne 2016
- Eikerminne 2017
- Eikerminne 2018
- Eikerminne 2019
- Eikerminne 2020
- Eikerminne 2021
- Eikermålet
- Eikermålet (Eikerminne 2017)
- Eikernro (Øvre Eiker, 114/7)
- Eikernsund (Fiskum)
- Eikernveien (Øvre Eiker)
- Eikerroa (Øvre Eiker, 114/9)
- Eikers historie (1994)
- Eikertun alders-og sykehjem
- Eikervise
- Kjeldearkiv:Eikervise (Eikerminne 1949)
- Eikervise (Eikerminne 1949)
- Eikli (Eiker)
- Eikværing var med å bygge den første norsk-lutherske kirke i Amerika (Eikerminne 2016)
- Eiler Rosenvinge Kaurin (1828–1896)
- Einar Bye (1896–1991)
- Einar Hovland
- Eivind Asbjørnssønn (n.1394)
- Eker & Gjethus Papirfabriker
Museer
Ingen artikler oppfyller kriteria
Skoler
I drift
Ingen artikler oppfyller kriteriene
Nedlagt
Ingen artikler oppfyller kriteriene
Personer
Ingen artikler oppfyller kravene
Steder
Ingen artikler oppfyller kriteria
Veger
Ingen artikler oppfyller kriteria
Etter sted
Fiskum / Darbu
- Abraham Borch (1786–1847)
- Anders Versvik (1904–1975)
- Andreas Hofgaard (1748–1811)
- Anfinnsplass (Fiskum, 153/15)
- Anna Berthine Hægstad (1851-1852)
- Anne Jacobsdatter Raaen (1799-1865)
- Anne Olsdatter Gunhildrud (1721-1733)
- Anne Syvertsdatter Hægstad (1790-1853)
- Bergithe Marie Elster (1777-1852)
- Kjeldearkiv:Besiktigelse ved Fiskum kirke 1740
- Bjarne Eugen Hexeberg
- Bjørke (Øvre Eiker, 147/6)
- Bodil Margerethe Bjerknes Elster (1780-1850)
- Bollerud skole
- Bollerudstien (Kulturminneløype)
- Bråten (Øvre Eiker, 141/6)
- Buskerud Folkehøgskole
- Darbu sag
- Darbu stasjon
- Delerelva (Eiker)
- Dunserudhagen (Fiskum)
- Eikernsund (Fiskum)
- Kjeldearkiv:Eksplosjonsdramaet i Hakavik 6. september 1917
- Elen Oftedahl (1758-1843)
- Endre Johan Ropstad
- Erik Nilsen Hægstad (1822-1858)
- Kjeldearkiv:Festebrev på plassen Korsbakken under Spisholt i 1807
- Fiskum
- Fiskum Idrettslag
- Fiskum Kristelige Ungdomsforening
- Fiskum Kulturminnelag
- Fiskum Meieri
- Fiskum gamle kirke
- Fiskum kirke
- Fiskum lensmannsdistrikt
- Fiskum sangkor
- Fiskum sogn (Eiker)
- Fiskumelva
- Fiskumsangen
- Fiskumvannet
- Flårud (Eiker)
- Gudbrand Tandberg Rømcke
- Gunhildrudkleiva
- Gunhildrudsetra (Eiker)
- Gustav Severin Hofgaard (1830-1878)
- Hakavik (Eiker)
- Hegstad (Øvre Eiker)
- Henrik Mortensen Rud (1774-1790)
- Holmeløkken (Øvre Eiker)
- Kjeldearkiv:Hvordan Fiskum-sangen blev til (Eikerminne 1950)
- Jøranrud (Øvre Eiker)
- Jøstansrud (Øvre Eiker)
- Karlsvang (Fiskum)
- Kathinka Storm Rømcke
- Kjennerudvannet
- Kjennerudvannplassen (Øvre Eiker)
- Klunderud (Øvre Eiker)
- Knud Christian Jarl Møller
- Kofstad (Øvre Eiker)
- Kofstadbråten (Øvre Eiker)
- Kolkinn (Øvre Eiker)
- Kolsrud (Øvre Eiker)
- Kongsvannene (Lurdalen)
- Krekling (Øvre Eiker)
- Krekling Sag og Høvleri
- Krekling stasjon
- Kreklingkrysset
- Kristiane Johansen (født 1873)
- Kjeldearkiv:Kulturminnet Hakavik kraftverk
- Lantverkløkken (Øvre Eiker)
- Liverud (Øvre Eiker)
- Lunde skole (Øvre Eiker)
- Lundebakken (Eiker)
- Lundteigen (Øvre Eiker)
- Lurdalen
- Lurdalen skole
- Mads Iver Wefring
- Magne Sjøblom
- Mellom Råen (Øvre Eiker)
- Morten Pedersen Rustand (1849–1913)
- Morten Torkildsen Rud (1726-1795)
- Nicolay Solner Krum
- Nils Ellefsen Hægstad (1771-1841)
- Nils Olsen Skjelbred (1797-1839)
- Nordre Rud (Øvre Eiker)
- Nordre Råen (Øvre Eiker)
- Nordre Stavlum (Øvre Eiker)
- Nyrud (Øvre Eiker)
- Olav Granbakken (1897-1961)
- Ole Nilsen Skjelbred (1838-1864)
- Kjeldearkiv:Pantebrev på plassen Smedbrua i 1798
- Paule (Øvre Eiker)
- Peder Theodor Abildgaard (1740-1837)
- Peter Andreas Elster (1809-1854)
- Prestøya (Fiskum)
- Riksveg 10
- Robert Strøm
- Rogndalsbråten (Øvre Eiker, 162/4)
- Rud (Øvre Eiker, gnr. 151)
- Rud (Øvre Eiker, gnr. 152)
- Rustaden (Øvre Eiker)
- Råensetra (Eiker)
- Kjeldearkiv:Salg av en plass under Basserud i 1749
- Sara Marie Rømcke
- Skarrud (Øvre Eiker)
- Kjeldearkiv:Skifte etter Christopher Larsen Dokka i 1743
- Kjeldearkiv:Skjøte på ei havneløkke under Spisholt i 1783
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Kofstadmoen i 1801
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Nedre Korsbakken under Spisholt i 1810
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Setra under Spissholt 1.juni 1809
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Setra under Spissholt 28.juni 1809
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Slåttebråten under Bakken i 1785
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Smedbakken under Jøranrud i 1748
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassen Tørkop under Kofstad i 1775
- Kjeldearkiv:Skjøte på plassene Korsbakken og Flanum under Spisholt i 1806
- Skogen skole (Øvre Eiker)
- Skraperud (Øvre Eiker)
- Kjeldearkiv:Sokneprest Gudbrand Tandberg Rømcke (Eikerminne 1950)
- Spissholt (Øvre Eiker)
- Svartkulp (Lurdalen)
- Søndre Darbu (Øvre Eiker, 155/1)
- Søndre Rud (Øvre Eiker)
- Søndre Råen (Øvre Eiker)
- Søren Hansen Lemmich (1714–1782)
- Kjeldearkiv:Trefningen ved Gunhildrudsetra
- Trond Terje Bollerud
- Wilhelm Færøvik
- Åssida (Fiskum)
- Østre Flårud (Øvre Eiker, 158/8)