Forside:Østre Toten kommune/Arbeidsoppgaver
F-merking
F1-merka sider tilknytta denne forsida: 99
F2-merka sider tilknytta denne forsida: 23
Sider tilnytta denne forsida totalt: 1 805
Kvinnedel
Kvinnesider tilknytta denne forsida: 317
Personsider totalt tilknytta denne forsida: 925
Prosentdel kvinner: 34,27 %
Artikler uten bilde
Artiklene kan ha bilder, men bruker da ikke malen {{thumb}} som alltid bør brukes. Artikler med infoboks kommer ikke alltid opp her, selv om det ikke er bilde.
- Liste over artikler om Østre Toten kommune
- Alstadhaugen (rettersted i Østre Toten)
- Østertotning
- Rådmenn i Østre Toten kommune
- Skreia Vannverk
- Liste over branner i Østre Toten kommune
- Lensmenn i Østre Toten
- Liste over branner i Nordlia
- Torleiv Tufte
- Johanne Berg
- Klara Berg
- Syver Aasen
- John Johansen Kjæsarud
- Gunnar Sandvold
- Syver Gjefle
- Kåre Odden
- Olava Pedersen
- Arne Pedersen (1880–1942)
- Rasmus Tisvilde
- Anders Olsen
- Hans Martin Skøien
- Ordførere i Østre Toten kommune
- Fjell kirke (Østre Toten)
- Bjørnsgård Småbrukerlag
- Nordliens læseforening
- Bekkelundsbekken
- Grosetelva
- Kvennhusbekken (Nordlia)
- Kommunestyrerepresentanter i Østre Toten
- Allergodt (Østre Toten)
- Godtnok (Østre Toten)
- Skattumstuggua (Østre Toten)
- Kallrustadenga
- Kallrustadstuggua
- Stolpestad (Østre Toten gnr. 128/3)
- Andersgardbakken
- Jemtland (Nordlia)
- Øvereng (Nordlia)
- Slåttsveen (Nordlia)
- Jørensetenga
- Hans Holst (1662–1725)
- Ole Steffensen Sæhle
- Stubberudbakken (Østre Toten)
- Stubberudsvea (Østre Toten)
- Linnberg (Nordlia)
- Linndal (Nordlia)
- Linnholm (Nordlia)
- Svanholm (Nordlia)
- Johan Johannesen Revold
- Nedre Snikkerhaugen (Nordlia)
- Solbjørsparken
- Bergsbakken (Nordlia)
- Mjølnerstuggua (Nordlia)
- Bliksetbakken
- Nils Ingebrigtsen Bliksetbakken
- Fredrik Olsen Bliksetstuen
- Ole Fredriksen Bliksetstuen
- Dælinstuggua (Bliksetstuggua)
- Lønnum (Nordlia)
- Øvre Fjellsstuggua (Østre Toten)
- Norstad (Steinslienga)
- Steinsjå
- Steinslihågån
- Målerbakken (Nordlia)
- Bakkenga (Bjørnsgård krets)
- Bjørnstadskauen (Østre Toten)
- Jobakken (Nordlia)
- Kransebakken (Østre Toten)
- Lundberg (Nordlia)
- David Askegaard (1853–1919)
- Attunder (Nordlia)
- Asgardsbakken
- Asgardsstuggua
- Kvennhusvegen (Østre Toten)
- Halvor Rasmus Thane
- Bjørnstad (Østre Toten)
- Granum (Bjørnsgård krets)
- Tollefsrud (Nordlia)
- Bjørklundsvegen (Østre Toten)
- Chausseen Heggshusbrua-Stubberud
- Engelienga
- Gamle skolevegen (Nordlia)
- Granlundsgutua
- Elisæus Petersen
- Klauvstadstuggua (Nordlia)
- Meieribakken (Stuvebakken)
- Johannes Vilberg
- Harald Skaug
- Presterud skole
- Christen Jacobsen Borch
- Karl Brovold
- Søren Corneliussen (1782–1836)
- Laurits Engelstad
- Poul Nielsen Fostad
- Anders Giertz
- Ole Giertz
- Michael Fridrich Nimb
- Lars Torkildsen Kobberstad
- Torkild Larsen Stabo
- Christopher Haldorsen Rustad
- Find Larsen Lund
- Knut Eynersen Seierstad
- Madts Poulsen Igelsrud
- Mathias Fredriksen Smedstuen
- Rasmus Daffinrud
- Johannes Johannesen Engelien
- Otto Hjort Friis
- Even Hagen (1819–1910)
- Gunerius Hansen Haugseie
- Even Kristiansen Kjæsarudøgarden
- Even Pedersen Kjæsarudøgarden
- Hans Pedersen Kjæsarudøgarden
- Peder Evensen Kjæsarudøgarden
- Ragnar Mæhlum
- Ole Jacob Nøklebergsengen
- Sofie Kristiansdatter Petershagen
- Peder Johannesen Revol
- Ole Jakob Skattum (1833–1913)
- Oskar Gjerdingen
- Christopher Olsen Listerud
- Agnethe Skaug Lundhagen
- Johan M. Nyland
- Martin Olsen Petershagen
- Karen Helga Rårengen
- Thorstein Skjoldulvson
- Christian Sommerfelt (1746–1811)
- Johannes Stenersen
- Anna Solheim
- Gudrun Skaug
- Bjørnsgaard Meieri
- Håndverkere i Nordlia
- Nordliens Meieri
- Toten brenneri
- Garder i Østre Toten
- Elverhøi Landhandel
- Landhandleriene på Skattum
- Landhandlerier i Kolbu
- Landhandleriet på Nøkleberg
- Landhandleriet på Breili
- Dystebakken skole
- Fagernes skole (Østre Toten)
- Fjellvoll skole
- Hoffsvangen skole
- Lena videregående skole
- Olstad skole (Østre Toten)
- Peterstuen skole
- Skjønborg skole
- Snipstadengen skole
- Ulsrud skole (Østre Toten)
- Østerhaug skole
- Julie Askeli
- Ole Gundersen Syljulien
- Waseniuskafeen (Gamperæva)
- Alfhaug (Østre Toten gnr. 170/11)
- Oksbakken (Nordlia)
- Frydenlundstoppen
- Askegårdsvegen
- Fjellstugguvegen
- Fagerlundvegen (Østre Toten)
- Alfstadvegen
- Hans Rudolf Kalrustad
- Kolbu kommune
- Marit Goplen
- Aksel Goplen
- Smestadvegen (Østre Toten)
- Glemmestadgutua
- Hilda Berg
- Wilhelm Caritto David Broch Sommerfelt
- Wayne Glemmestad
- Anders Kristiansen Hensvold
- Hildur Karoline Johansen
- Fjeldsvegen (Østre Toten)
- Peder Christian Alm
- Even Glemmestad (1922–2014)
- Birger Fauchald
- Andreas Hattebøl
- Kapp tennisklubb
- Per Bjørnstadøgarden
- Parkgata (Østre Toten)
- Hans Kristian Nordsveen
- Vennevoll holdeplass
- Smeby holdeplass
- Schjøll holdeplass
- Narum holdeplass
- Langerud (Østre Toten)
- Store Svartungen
- Jørgen Sveen
- Andreas Syversen Opsahl
- Ole Gulbrandsen Kjos
- Petra Sveen
- Johannes Stenseng
- Marit Schjøll
- Mauritz Schonhowd
- Morten Andreas Leigh Aabel
- Otto Jonsson Gjefverts
- Hamborg (Nordlia i Østre Toten)
- Valsetvegen (Østre Toten)
- August Fredriksen Almsengen
- Lars Larsen Hamborg
- Bjarne Morthoff
- Gunnar Syljulien
- Ellef Kvarnstrøm
- Arvid Andersen
- Torsætervegen (Østre Toten)
- Anton Martinsen Solberg
- Julie Augusta Korsmo
- Hans J. Solberg
- Borgny Tufte
- Terje N. Johansen
- Marita D. Johansen
- Per Melbye
- Haakon Bjertnæs
- Clara Jemtland
- Jakob Håkonsson Myklebust
- Marte Lassisdatter Kallrustad
- Gran Taralrud
- Martin K. Lund
- Kristoffer Volkmann
- Karl Volkmann
- Wilhelm Volkmann
- Lovise Volkmann
- William Zeiner
- Abraham Holter
- Landhandleriet i Smørvika
- Fredheim landhandleri (Østre Toten)
- Alfheim landhandleri (Østre Toten)
- Eiliv Blekastad
- Chr. Jørgensen
- Einar Bjørndal
- Bjarne Fodstad
- Olave Jensdatter Skullerud
- Skreiens misjonsforening
- Byvegen (veg i Østre Toten)
- Skulerudvegen
- David Granli
- Svend Christiansen Dysthe
- Øystein Fauchald
- Jens Andersen Skullerud
- Oline Johannesdatter Skullerud
- Anders Johannessen Skullerud
- Bellarudvegen (Østre Toten)
- Sina Johansen Vestli
- Anders Holmstad (1832–1904)
- Johannes Baashuus
- Johan Bjørnerud
- Johannes Larsen Malerbakken
- Lars Evensen Spanien
- Johannes Andersen Skullerud (gardbruker)
- Agnete Jørgensdatter Skullerud
- Anders Holmstad (1767–1828)
- Bonderudbakken gårdsbarnehage
- Snikkergata
- Gilehagavegen
- Gilenggutua
- Gilegutua
- Henrik Christian Borchgrevink (1732–1807)
- Johannes Andersen Skullerud (handelsmann)
- Tilla Holter
- Kapp bo- og servicesenter
- Ole Andersen Skullerud
- Anne Marie Hørsrud
- Peder Holmstad
- Andrine Vinsaasen
- Helene Hørsrud
- Osvald Hagen
- Nils Ludvig Christensen
- Agnete Glemmestad
- Even Glemmestad (1861–1934)
- Hermund Wahl Melbye
- Amalie Sundby
- Lars Hansen Fæstad
- Bottolf Kallrustad
- Niels Stockfleth Darre
- Jon Kallrustad
- Otte Mogensen Gyldenaar
- Jørgen Kallrustad
- Liesgutua
- Olaf Bratlien
- Christian Andersen Fodstad
- Haagen Hallingstad
- Oline Opsahl
- Christoffer Johannes Hammer
- Thomas Hammer
- Helene Beathe Seierstad
- Lensbygdavegen
- Laesgutua
- Bjørsetgutua
- Gustav Østby
- Beinvegen (Østre Toten)
- Johan Berg (1855–1893)
- Ellen Andersen Båshusbakken
- Halvor Eriksen Gaardløs
- Amund Tollefsen Smeby
- Smebygutua
- Lars Lindqvist
- «Nidaros» (mjøsbåt)
- Aasta Haakensen Haugstuen
- Petra Haakensen Haugstuen
- Østre Toten Bilselskap
- Sejersted (slekt)
- Siri Jensdatter Fårlund
- Anders Jonsen Fårlund
- Brennerivegen (Østre Toten)
- Olga Sveum
- Karl Hæreid (1885–1982)
- Julie Petra Hveem
- Jens Andersen Faarlund (1870–1935)
- Berte Marianne Faarlund
- Thora Dahl
- Aksel Faarlund
- Nettumsvegen
- Kapp sjømannskirkeforening
- Østbystuggua (Østre Toten)
- Øistein Skyberg
- Stensby (Skreien i Østre Toten)
- Østbystuggua (Gjøvik)
- Mari Andersdatter Fæstad
- Borghild Kronborg Nilsen
- Fredrik Andersen Fårlund
- Ole Andersen Fjørsingstad
- Hans Andersen Skramstad
- Johanne Andersdatter Fårlund
- Margrete Andersdatter Tandberg
- Jens Andersen Fårlund (1736–1816)
- Otilie Jensdatter Skullerud
- Gunder Pedersen Syljulien (1727–1770)
- Kaspara Sørum
- Gustav Paulsen
- Ingvill Solberg
- Johanne Olsdatter Nygaardsæter
- Åsjordet (Østre Toten)
- Helene Johansen Skomagerstuen
- Lina Lundbekk
- Peder M. Strøm
- Tora Nordli
- Alvilde Emilie Stuve
- Otto Wedøe
- Ole Olsen Skullerud
- Juliane Andersdatter
- Henrik Thorsnæs
- Karine Olsen
- Petronille Margrethe Johansdatter
- Petra Skattum (1881–1963)
- Alv Gjestvang
- Susanna Askeli
- Amund Larsen
- Oline Madsen
- August Larsen
- Tora Olsdatter Brattli
- Julius Jensen Klippen
- Kristian Eliassen
- Peder Hansen Spillemannsbakken
- Karen Engelien
- Livegen (Østre Toten)
- Ringvegen (Østre Toten)
- Sverre Berger
- Hans Jørgen Voigt
- Henrik Christian Borchgrevink (1861–1932)
- Polla Kraby
- Kolbu idrettslag
- Andreas Svendsen
- Sigvart Nyland
- Ole Martinsen Dæhlin
- Paul H. Børehaug
- Hilda Paulsen Homb
- Helmine Grosetbakken
- Engelundsvegen (Østre Toten)
- Adolf Mesterstuen
- Michael Blegen
- Sletten Misjonsforening
- Petter Nikolaisen
- Lusivegg
- Kari Olsdatter Rustadstuen
- Martin Olsen Berg (1832–1900)
- Jetstile
- Middelalderkjellaren på Hoff prestegard
- Karoline Rårengen
- Anton Disch (1871–1923)
- Hans Christian Aas
- Håkon Marius Iversbakken
- Hjørdis Teslo
- Øverjordet (friuftsmuseet Stenberg)
- Anners Li
- Otine Hanssen
- Karl Nestor Nilsen
- S. Tørnby (butikk på Lena)
- Hekshusstranda camping
- Frantz Christian Anton von Mylius
- Margrethe Kristiansen
- Netta Paulsen
- Magda Hanestad
- KBN skolekorps
- Ole Tollefsen Bellerud
- Maria Fredriksdatter Bellerud
- Ole Jensen Rødningsby
- Mari Halvorsdatter Rødningsby
- Eli Fredriksdatter Valle
- Jørgen Hansen Valle
- Berte Olsdatter Bellerud
- Gunnar Simonsen
- Dorte Hermansdatter Holmstad
- Tollef Olsen Bellerud
- Fredrik Nilsen Rånåby
- Magnhild Johansdatter Holmstad
- Svend Didriksen Overn
- Johanne Olsdatter Overn
- Arne Sollie
- Ole Olsen Trogstad (1693–1754)
- Dorte Elisabet Stockman
- Einar Hansen Trostad
- Kristen Einarsen Trostad
- Siri Torkjellsdatter Trostad
- Torkjell Fjørsingstad
- Lars Johansen Nøkleby
- Ole Anton Hagen
- Ole Kristensen Trostad
- Dorte Olsdatter Trostad
- Matrikkelgarder i Østre Toten
- Wilhelmine Louise Aabel (1834–1901)
- Johanne Marie Syljulien
- Maria Johannesdatter Spanien
- Johanne Corneliusdatter Skindstad
- Johan Jensen Holmstad
- Borghild Bratli
- Finn Håkon Fodstad
- Ragnhild Fodstad
- Skreia Idrettslag
- Johannes Annexstad
- Johan Larsen Nøkleby
- Mari Olsdatter Rånåby
- Oscar Rognstad
- Hans Ellingsen Korterud
- Jeppe Burul
- Gunder Halvorsen Skramstad
- Anne Larsdatter Oppsal
- Emil Håkonsen
- Lars Jensen Ørud
- Carl Olsen Opsahl
- Jon Pedersen Kile
- Hans Danielsen Jørenset
- Peder Larsen Kile
- Lars Kristoffersen Kile
- Kirsti Pedersdatter Kile
- Peder Gundersen Syljulien
- Margrete Olsdatter Syljulien
- Ole Einarsen Holje
- Johanne Gundersdatter Holje
- Kolbjørn Enger
- Nils Hovi
- Marion Arntzen
- Oline Andersdatter Setne
- Anders Johannessen Setne
- Johannes Johannessen Setne
- Oleane Johannesdatter Setne
- Petter Johannessen (1901–1985)
- Peter Aas
- Johannes Pedersen Setne
- Brønild Alvstad
- Even Larsen Gransbakken
- Anne Olsdatter Kvikstad
- Kari Olsdatter Nygard
- Lars Kristiansen Nygard
- Kari Danielsdatter Nygard
- Kristian Larsen Nygard
- Daniel Jonsen Nygard
- Kari Paulsdatter Nygard
- Aasmund Homb
- Martin Andresen (1900–1961)
- Kjell Kongsengen
- Lars Kristiansen Kvem
- Siri Olsdatter Kvem
- Anders Larsen Glåmen
- Svend Olsen Rødningsby
- Elling Follestad
- Haldis Ingeborg Teslo
- Nils Nilsen Rødningsby (1850–1919)
- Berte Madsdatter Skramstad
- Dorte Jonsdatter Oppsal
- Torkild Johannessen Smedsrud
- Karen Kristiansdatter Smedsrud
- Oleane Nilsdatter Rødningsby
- Ragnvald Sørheim (1970–)
- Ragnar Homb
- Paul Thomle
- Ingeborg Thomle
- Sigbjørn Hemstad
- Kari Kristoffersdatter Kallrustad
- Lensbygdens meieriskole
- Peder Larsen Kallrustad
- Anne Kirstine Pedersdatter Kallrustad
- Karen Hansdatter Kallrustad
- Hans Olsen Kallrustad
- Karen Ringelien
- Elise Gulbrandsdatter Kallrustad
- Kari Helene Partapuoli
- Even Børrehaug
- Arne Julsrud Berg
- Øvre Lier (Østre Toten)
- Gudrun Bekkelund (1918–1998)
- Frantz Olsen
Artikler uten koordinater
Ikke alle artikler som listes opp her vil være mulige å koordinatfeste.
- Kapp
- Østre Toten kommune
- Alstadhaugen (rettersted i Østre Toten)
- Nordlia (tettsted)
- Nordlia kirkegard
- Østertotning
- Lillo (Østre Toten)
- Rådmenn i Østre Toten kommune
- Totens Blad
- Skreia Vannverk
- Liste over branner i Østre Toten kommune
- Lensmenn i Østre Toten
- Liste over branner i Nordlia
- Haug-butikken (Østre Toten)
- Treskjemakerne på Toten
- Ordførere i Kolbu
- Ordførere i Østre Toten kommune
- Fjell kirke (Østre Toten)
- Elvly (Østre Toten)
- Nedre bygningen (Haug i Nordlia)
- Nordlia grendehus
- Bjørnsgård Småbrukerlag
- Kolbu blindesaksforeninger
- Nordliens Haap
- Nordliens læseforening
- Mjøsmuseet
- Bekkelundsbekken
- Heggshuselva
- Kvennhusbekken (Nordlia)
- Kommunestyrerepresentanter i Østre Toten
- Nordliens Sparebank
- Allergodt (Østre Toten)
- Godtnok (Østre Toten)
- Skattum (Østre Toten gnr. 135)
- Skattumstuggua (Østre Toten)
- Øver-Kallrustad (Østre Toten gnr. 122/1)
- Ner-Kallrustad (Østre Toten gnr. 122/2)
- Kallrustad (Østre Toten gnr. 122)
- Kallrustadenga
- Kallrustadstuggua
- Engelund (Østre Toten gnr. 122/6)
- Nordlia
- Amundrustadenga
- Stolpestad (Østre Toten gnr. 128/3)
- Amundrustadstuggua (Brattli)
- Andersgardbakken
- Andersgardstuggua
- Jemtland (Nordlia)
- Øvereng (Nordlia)
- Slåttsveen (Nordlia)
- Anekstad (rettssaken mellom Hallén og Mjøen)
- Åsmundrud (Østre Toten gnr. 126/1)
- Jørensetenga
- Jørensetstuggua
- Sukkestad
- Faukal (Østre Toten gnr. 108)
- Bjørnsgård skole
- Nordlia Handel
- Damenga under Atlungstad (Østre Toten gnr. 119/1)
- Grønlund (Østre Toten gnr. 119/2)
- Larssvea (Østre Toten gnr. 119/5)
- Skuggen under Atlungstad (Østre Toten gnr. 119/1)
- Øverhagen under Atlungstad (Østre Toten gnr. 119/1)
- Glemmastad (Østre Toten gnr. 118)
- Ner-Glemmastad
- Glemmastadstuggua under Glemmastad (Østre Toten gnr. 118)
- Hansstuggua under Øver-Glemmastad (Østre Toten gnr. 118/1)
- Glemmastadhågån (Østre Toten gnr. 118/4)
- Glemmastadstranda
- Oppsal (Østre Toten gnr. 118/5)
- Båshus
- Båshusbekken
- Ellenbakken
- Båshusstuggua
- Båshusøgarden
- Jakobsbakken (Østre Toten)
- Nilsstuggua under Båshus (Østre Toten gnr. 117)
- Skogly (Østre Toten gnr. 117/4)
- Groset (Østre Toten gnr. 120/1)
- Solheim (Østre Toten gnr. 138/28)
- Grosetbakken under Groset (Østre Toten gnr. 120/1)
- Grosetøgarden (Østre Toten gnr. 120/4)
- Smestad (Østre Toten gnr. 120/2)
- Stubberud (Østre Toten gnr. 136)
- Ringelien (Østre Toten)
- Slettum (Østre Toten gnr. 136/6)
- Stubberudbakken (Østre Toten)
- Stubberudsvea (Østre Toten)
- Stor-Nøkleberg
- Elvebakken (Nordlia)
- Linnberg (Nordlia)
- Linndal (Nordlia)
- Linnholm (Nordlia)
- Sandåker (Østre Toten gnr. 143/1)
- Svanholm (Nordlia)
- Solbjør (Østre Toten gnr. 139/1)
- Frydenlund under Solbjør (Østre Toten gnr. 139/1)
- Nedre Snikkerhaugen (Nordlia)
- Øvre Snikkerhaugen (Nordlia)
- Solbjørsdælin (Østre Toten gnr. 139/2)
- Solbjørsenga under Solbjør (Østre Toten gnr. 139/1)
- Solbjørsparken
- Solbjørsstuggua under Solbjør (Østre Toten gnr. 139/1)
- Børhaug
- Bergsbakken (Nordlia)
- Berglund (Østre Toten gnr. 145/2)
- Mjølnerstuggua (Nordlia)
- Bjerregård (Østre Toten)
- Nordaker (Østre Toten gnr. 145/6)
- Mekket (Østre Toten gnr. 123/7)
- Mekket/Nordlijordet (boligområde)
- Frydenlund (Østre Toten gnr. 123/4)
- Kolbjørnrudstuggua
- Nordli skole
- Sveom (Nordlia)
- Øver-Blikset
- Ner-Blikset
- Blikset
- Bliksetbakken
- Bliksetstuggua
- Veltstuggua Blikset
- Dælinstuggua (Bliksetstuggua)
- Dælin (Østre Toten gnr. 137/1)
- Dælinvegen (Østre Toten)
- Dælinøgarden under Dælin (Østre Toten gnr. 137/1)
- Linnerud (Østre Toten gnr. 137/3)
- Ner-Fjell (Østre Toten gnr. 133/1)
- Fjellsstuggua (Østre Toten)
- Lønnum (Nordlia)
- Øver-Fjell (Østre Toten gnr. 133/2)
- Sørby (Nordlia)
- Fjell (Østre Toten gnr. 133)
- Fjellheim (Østre Toten)
- Øvre Fjellsstuggua (Østre Toten)
- Steinsli (Østre Toten gnr. 129)
- Sør-Steinsli (Nordlia)
- Ner-Steinsli (Nordlia)
- Brubakken (Østre Toten gnr. 129/10)
- Norstad (Steinslienga)
- Nyjordet (Nordlia)
- Steinsjå Handel
- Steinslihågån
- Målerbakken (Nordlia)
- Steinslistuggua (Strandenga?)
- Stor-Bjørnstad (Østre Toten gnr. 113/1)
- Bakkenga (Bjørnsgård krets)
- Bjørnstadskauen (Østre Toten)
- Bjørnstadstuggua (Østre Toten gnr. 113/10)
- Engebakken (Nordlia)
- Granheim (Østre Toten gnr. 113/3)
- Hagelund (Østre Toten gnr. 113/7)
- Jobakken (Nordlia)
- Kransebakken (Østre Toten)
- Kvennstuggua (Østre Toten gnr. 113/11)
- Lundberg (Nordlia)
- Attunder (Nordlia)
- Bjørklund (Østre Toten gnr. 124/4)
- Asgardsbakken
- Asgardsfeltet
- Asgardsstuggua
- Bekkelund (Østre Toten gnr. 122/7)
- Engelia (Nordlia)
- Nordstrand (Østre Toten gnr. 124/6)
- Snikkerbakken under Asgard (Østre Toten gnr. 124/1)
- Bjørnstad (Østre Toten)
- Breilibakken
- Båkinn (Østre Toten gnr. 114/1)
- Foss (Østre Toten gnr. 116/1)
- Haug (Østre Toten gnr. 140/1)
- Kjæsarudøgarden
- Nordrum (Østre Toten gnr. 121/7)
- Nøkleberg
- Øver-Nøkleberg
- Revol (Østre Toten gnr. 132/1)
- Ås (Gjøvik gnr 102)
- Østby (Gjøvik)
- Granum (Bjørnsgård krets)
- Granum (Østre Toten gnr. 122/8)
- Gropen og Sørli
- Tollefsrud (Nordlia)
- Villberg (Nordlia)
- Østli (Nordlia)
- Askjumgutua
- Askjumlia
- Chausseen Heggshusbrua-Stubberud
- Dalagutua
- Engelienga
- Gang- og sykkelvegen Bondelia-Nordlia Handel
- Kallrustadvegen
- Kjørkjevegen (Østre Toten)
- Kallrustadskauen
- Østre Kolbu brevhus
- Østre Toten realskole
- Hanabakken (Østre Toten)
- Haugsbakken (Nordlia)
- Nordre Haugsstuggua (Nordlia)
- Søndre Haugsstuggua (Nordlia)
- Klauvstadstuggua (Nordlia)
- Lund under Askjum (Østre Toten gnr. 138/1)
- Lybekk (Østre Toten gnr. 132/3)
- Meieribakken (Stuvebakken)
- Revolstuggua under Revol (Østre Toten gnr. 132/1)
- Smedstuggua (Nordlia)
- Steinsrud (Nordlia)
- Totenvika kirkegard
- Presterud skole
- Bilitt (Østre Toten)
- Balkegrenda (Østre Toten)
- Nordlihøgda
- Vestbygda (Østre Toten)
- Kolbu
- Totenvika
- Bilitt Brænderi
- Bjørnsgaard Meieri
- Gjerstad Brænderi
- Hekshus Brænderi
- Hjeld Brænderi
- Håndverkere i Nordlia
- Kjølset Brænderi
- Narum Brænderi
- Nordliens Meieri
- Toten brenneri
- Totens Bryggeri
- Nordliens K.U.F.
- Dyste (Østre Toten gnr. 284)
- Evang
- Grøtberg
- Nordre Auren (Østre Toten)
- Søndre Auren (Østre Toten)
- Hjell (Østre Toten gnr. 7)
- Årsby (Østre Toten gnr. 8)
- Fagerlund (Østre Toten)
- Fjellhaug (Østre Toten gnr. 3)
- Nordre Fjellhaug (Nordodden)
- Søndre Fjellhaug (Sørodden)
- Fjørsingstad (Østre Toten gnr. 5)
- Østgarden Fjørsingstad
- Mellgarden Fjørsingstad
- Vestgarden Fjørsingstad
- Særenøgarden (Østre Toten gnr. 9)
- Oppigarden Oppegard (Østre Toten)
- Oppegard (Østre Toten gnr. 6)
- Hammastad (Vestbygda i Østre Toten)
- Kvem
- Lybekk (Østre Toten gnr. 188/11)
- Nikkerud (Østre Toten gnr. 47/1)
- Røyse (Østre Toten gnr. 208/2)
- Serstad
- Garder i Østre Toten
- Ørud (Østre Toten)
- Borglund Landhandleri
- Fossheim landhandleri (Kolbu)
- Elverhøi Landhandel
- Hoel landhandleri
- Kvikstad Landhandleri
- Landhandleriene på Skattum
- Landhandlerier i Kolbu
- Landhandleriet på Nøkleberg
- Landhandleriet på Breili
- Lena vinmonopol
- Ruud Landhandleri
- Solvang Handel (Skreien)
- Veiberg Landhandleri
- Dystebakken skole
- Fagernes skole (Østre Toten)
- Fjellvoll skole
- Hoffsvangen skole
- Kirkenær skole (Østre Toten)
- Lena videregående skole
- Lund skole (Østre Toten)
- Nordli barnehage (Østre Toten)
- Olstad skole (Østre Toten)
- Peterstuen skole
- Seierstad skole
- Skjønborg skole
- Smitborg skole
- Snipstadengen skole
- Ulsrud skole (Østre Toten)
- Østerhaug skole
- Totningene i Oslo
- Butikken i Østlia (Østre Toten)
- Gjøvikvegen (Østre Toten)
- Syljulia
- Waseniuskafeen (Gamperæva)
- Alfhaug (Østre Toten gnr. 170/11)
- Lunda (Østre Toten)
- Østre Toten husflidsskole for smågutter
- Oksbakken (Nordlia)
- Frydenlundstoppen
- Mjøsvegen (Østre Toten)
- Vevegrenda
- Totenvegen
- Hektesøm som hjemmearbeid
- Toppen idrettslag
- Skreien (Østre Toten)
- Lensbygda
- Skreiens musikkforening
- Kolbu kommune
- Stange skole (Østre Toten)
- Evangsgutua
- Toten kornsilo
- Gråten (Østre Toten)
- Smestadvegen (Østre Toten)
- Pløyenvegen
- Berg & Berg
- Sandåkergutua
- Skattumenga (Østre Toten)
- Kapp tennisklubb
- Lenaparken
- Skreiabanen
- Vennevoll holdeplass
- Smeby holdeplass
- Schjøll holdeplass
- Narum holdeplass
- Sagnet om Gjøa
- Tjuvåskampen
- Østre Toten målestasjon
- Apelsvoll (Østre Toten gnr. 98/1)
- Apelsvollsvea (Østre Toten gnr. 98/4)
- Apelsvollenga under Apelsvoll (Østre Toten gnr. 98/1)
- Langerud (Østre Toten)
- Snikkerstuggua (Østre Toten gnr. 148/7)
- Hamborg (Nordlia i Østre Toten)
- D/S «Hamar»
- Lena FUS barnehage
- Totenås-aksjonen
- Totenåsen
- Kobberstad (Østre Toten gnr. 171/1)
- Bilitt stasjon
- Gran Taralrud
- Rogneby (Østre Toten gnr. 175/3)
- Håjen og Kampen (Østre Toten)
- Landhandleriet i Smørvika
- Fredheim landhandleri (Østre Toten)
- Alfheim landhandleri (Østre Toten)
- Øverby (Østre Toten gnr. 211/10)
- Nordhagen (Østre Toten)
- Vestby (Østre Toten gnr. 211/5)
- Fostad (Østre Toten)
- Byvegen (Østre Toten gnr. 202)
- Solhaug Trevarefabrikk
- Skreiens misjonsforening
- Vesterås (Østre Toten)
- Holmstadenga
- Olterud meieri
- Olterud (Østre Toten)
- Stabu
- Juliusstuggua under Evang (Østre Toten gnr. 182)
- Bonderudbakken gårdsbarnehage
- Kapp bo- og servicesenter
- Hongsætra
- Valle (Østre Toten gnr. 184)
- Vallebakken (Østre Toten)
- Festad
- Oksbakken (Østre Toten gnr. 218)
- Hoff prestegard (Østre Toten gnr. 94/1)
- Alstad (Østre Toten)
- Furu (Østre Toten)
- Hom (Østre Toten)
- Sostad
- Øver-Hom
- Midter-Hom
- Pinslund under Kval (Østre Toten gnr. 180/1)
- Smeby (Østre Toten gnr. 76)
- «Nidaros» (mjøsbåt)
- Narum (Østre Toten)
- Østre Toten Bilselskap
- Fårlund
- Sejersted (slekt)
- KiMs (Skreia)
- Kraby
- Skibladner
- Helgestad (Østre Toten)
- Nettum
- Kapp sjømannskirkeforening
- Kapp skole
- Østby (Østre Toten gnr. 207/1)
- Østbystuggua (Østre Toten)
- Stensby (Skreien i Østre Toten)
- Østbystuggua (Gjøvik)
- Austheim (Østre Toten)
- Festiviteten (Østre Toten)
- Kronborgseter (Østre Toten)
- Rausteinshytta
- Høverroa
- Hovde (Østre Toten)
- Holmstadsvea
- Åsjordet (Østre Toten)
- Syljulien gartneri
- Rårengen
- Steinslisteinen
- Østre Toten barnehjem for jenter
- Sletta (Østre Toten)
- Lena hotel
- Varehuset Peter Aas
- Hegge (Østre Toten gnr. 170/30)
- Våge (Østre Toten gnr. 170/31)
- Kolbu idrettslag
- Hattbøl (Østre Toten gnr. 79/1)
- Skomakarstuggua (Skreien)
- Nigarden Oppegard (Østre Toten)
- Gran (Østre Toten)
- Kraby stasjon
- Engelundsvegen (Østre Toten)
- Sletten Misjonsforening
- Løkken (Østre Toten gnr. 101/23)
- Bakke (Østre Toten gnr. 101/1)
- Igelsrud (Østre Toten gnr. 102)
- Lusivegg
- Jetstile
- Jeg er så glad hver julekveld
- Middelalderkjellaren på Hoff prestegard
- Lenaelva
- Risdalen (Østre Toten)
- Scandia Konfeksjonsfabrikker
- Urbane Totninger
- Undesløs (Østre Toten)
- Østre Toten rådhus
- Lena stasjon
- Skreia folkepark
- Kolbu skole
- Øverjordet (friuftsmuseet Stenberg)
- Majereie
- Veideristninger langs Mjøsa
- Totens Privatbank
- S. Tørnby (butikk på Lena)
- Hekshusstranda camping
- Hekshus
- Hersjøsetra (Østre Toten)
- Balke sokn
- Hersjøen (Østre Toten)
- Hjemmefronthytta på Totenåsen
- Trostad (Østre Toten)
- Sulustad
- KBN skolekorps
- Nordliens damptærskemaskine
- Nøkleby (Østre Toten)
- Froknestad (Østre Toten gnr. 84/1)
- Hoff-orgelet
- Bjørnstad (slekt fra Toten)
- Matrikkelgarder i Østre Toten
- Boksrud (Østre Toten gnr. 10)
- Boksrud (Østre Toten gnr. 10/1)
- Olsby (Østre Toten gnr. 12)
- Reinsby (Østre Toten gnr. 11)
- Lindholm (Lensbygda)
- Taraldrud (Østre Toten gnr. 13)
- Reinsby (Østre Toten gnr. 11/1)
- Allium
- Totenviken skole
- Søndre Sulustad (Østre Toten gnr. 20)
- Kapp Idrettsforening
- Skreia Idrettslag
- Nordre Sulustad (Østre Toten gnr. 19)
- Rud (Østre Toten gnr. 14)
- Hammastad (Østre Toten gnr. 15)
- Ner-Trostad (Østre Toten gnr. 16)
- Øver-Trostad (Østre Toten gnr. 17)
- Ekren (Østre Toten gnr. 18)
- Skramstad (Østre Toten gnr. 25)
- Totens bygdebok IV : Totenvika – Folk og liv i hus, gard og grend
- Ponnenga (Østre Toten gnr. 21)
- Vang (Østre Toten gnr. 22)
- Halvorsrud (Østre Toten gnr. 23)
- Hørland (Østre Toten gnr. 24)
- Steinborgen (Østre Toten)
- Store Helgestad (Østre Toten gnr. 26)
- Vesle Helgestad (Østre Toten gnr. 27)
- Jordbruksvatninga på Østre Toten
- Ulsrud (Østre Toten gnr. 28)
- Hølstad (Østre Toten gnr. 29)
- Ner-Røstøa (Østre Toten gnr. 30)
- Øver-Røstøa (Østre Toten gnr. 31)
- Skulerud (Østre Toten gnr. 32)
- Kile (Østre Toten gnr. 90)
- Øver-Alm (Østre Toten gnr. 33)
- Ner-Alm (Østre Toten gnr. 35)
- Håvålsrudøgarden (Østre Toten gnr. 34)
- Holen (Østre Toten gnr. 36)
- Steinsjøen (Østre Toten gnr. 1)
- Ankerdelen (Østre Toten gnr. 2)
- Grøna (Østre Toten gnr. 37)
- Borgen (Østre Toten gnr. 38)
- Skjellebekk (Østre Toten gnr. 39)
- Røysli (Østre Toten gnr. 40)
- Grytenholm (Østre Toten gnr. 41)
- Klauvstad (Østre Toten gnr. 42)
- Ødeli (Østre Toten gnr. 43)
- Rønningsby (Østre Toten gnr. 44)
- Berg (Østre Toten gnr. 45)
- Stange (Østre Toten gnr. 46)
- Nikkerud (Østre Toten gnr. 47)
- Kjelsrud (Østre Toten gnr. 48)
- Heggerud (Østre Toten gnr. 50)
- Åmot (Østre Toten gnr. 49)
- Nygard (Østre Toten gnr. 245)
- Nygard (Østre Toten gnr. 245/1)
- Velt-Setne (Østre Toten gnr. 273)
- Velt-Setne (Østre Toten gnr. 273/1)
- Dulsrud (Østre Toten gnr. 52)
Spirer
- Alstadhaugen (rettersted i Østre Toten)
- Anders Hveem (1894–1958)
- Andreas Hattebøl
- Anne Marie Hørsrud
- Anners Li
- Anton Disch (1871–1923)
- Anton Skaug
- Asgardsstuggua
- Augusta Mathilde Jensen
- Austheim (Østre Toten)
- Bakke (Østre Toten gnr. 101/1)
- Berit Gaarder
- Bernt Anton Thinn
- Berte Olsdatter Kvernstuen (f. 1856)
- Birger Fauchald
- Borgny Tufte
- Chr. Jørgensen
- Dagny Skappel
- Ellef Kvarnstrøm
- Granly Stiftelse
- Haaken Jakobsen (f. 1846)
- Hanabakken (Østre Toten)
- Hans J. Solberg
- Hans Pedersen Kjæsarudøgarden
- Hans Rudolf Kalrustad
- Helene Jakobsdatter (f. 1864)
- Henrik Christian Borchgrevink (1861–1932)
- Henrik Thorsnæs
- Hersjøen (Østre Toten)
- Hersjøsetra (Østre Toten)
- Håkon Marius Iversbakken
- Ingeborg Forseth
- Iver Eriksen Sørlie
- Johan Bjerke (1898–1985)
- Johan Olsen Kvernstuen (f. 1854)
- Johannes Johannesen Engelien
- Julie Augusta Korsmo
- Kallrustadenga
- Kapp bo- og servicesenter
- Kapp sjømannskirkeforening
- Kari Kristoffersdatter Kallrustad
- Karl Brovold
- Kjølset Brænderi
- Kolbu bensinstasjon
- Kolbu blindesaksforeninger
- Lars Helmfred Tiodolph Broch Sommerfelt
- Lina Lundbekk
- Marie Wang
- Marita D. Johansen
- Marte Lassisdatter Kallrustad
- Martin Olsen Petershagen
- Martinus Jakobsen (f. 1860)
- Narum Brænderi
- Nikoline Jakobsdatter (f. 1848)
- Nils Halvorsen Hoel
- Nils Ludvig Christensen
- Nils Olaus Hansen Fjeld
- Olga Nyhus
- Osvald Hagen
- Otilie Kjørven
- Paul Thomle
- Peder Evensen Kjæsarudøgarden
- Per Melbye
- Petra Sveen
- S. Tørnby (butikk på Lena)
- Solhaug Trevarefabrikk
- Sverre Berger
- Teoline Jakobsdatter (f. 1852)
- Terje N. Johansen
- Toten Montessoriskole
- Toten brenneri
- Totens Privatbank
- Totenåsen
- Vesteråsvegen (Østre Toten)
- Waseniuskafeen (Gamperæva)
- Wilhelm Volkmann
- «Nidaros» (mjøsbåt)
- Østre Toten målestasjon
Manglende språkformsmal
Lengste artikler uten F-merke
- Nøkleby (Østre Toten)
- Matrikkelgarder i Østre Toten
- Thomas Johansen Husing (1843-1915)
- Hoff kirke
- Totens bygdebok IV : Totenvika – Folk og liv i hus, gard og grend
- Håjen og Kampen (Østre Toten)
- Kolbjørnrud (Østre Toten gnr. 123/1)
- Ner-Kallrustad (Østre Toten gnr. 122/2)
- Gater og veger i Østre Toten kommune
- Engelund (Østre Toten gnr. 122/6)
- Torsætra (Østre Toten)
- Ida Beathe Rogne (1993–2011)
- Christoffer Hjort (1561–1616)
- Froknestad (Østre Toten gnr. 84/1)
- Mellgarden Fårlund (Østre Toten gnr. 67/1)
- Rolf Dahlø
- Mathias Wilhelm Eckhoff (1791–1871)
- Raddum (Østre Toten gnr. 199/1)
- Skinstad (Østre Toten gnr. 198)
- Øver-Kallrustad (Østre Toten gnr. 122/1)
- Marie Foss Slettemoen (1880–1943)
- Peder Balke (1804–1887)
- Starum (Østre Toten)
- Skreiens musikkforening
- Nikolai Lauritz Hesselberg Grønstad
- Anders Hovden
- Østre Toten Venstre
- Hjemmefronthytta på Totenåsen
- Lunda (Østre Toten)
- Skibladner
- Martin Kristiansen Kallrustad
- Gunhild Wexelsen (1843–1896)
- Balke kirke og kirkegard
- Olav Johan Sopp
- Bjørnstad (slekt fra Toten)
- Nathan Surland Steen
- Byvegen (Østre Toten gnr. 202)
- Hans Hågensen Skramstad (1797–1839)
- Velt-Setne (Østre Toten gnr. 273/1)
- Sukkestad
- Gjøe Knudsdatter
- Beate Røise
- Tandberg (slekter)
- Boksrud (Østre Toten gnr. 10/1)
- Johannes Eriksen (ca. 1830–1906)
- Leif Solberg
- Ole Berg (1828–1921)
- Holmstad (Østre Toten)
- Bjørnstadøgarden (Østre Toten gnr. 112/1)
- Skulerud (Østre Toten gnr. 208/1)
- Fossen (Østre Toten gnr. 56)
- Nordli skole
- Marie Wexelsen
- Anne Gropen
- Sejersted (slekt)
- Vevegrenda
- Signe Scheel (1860–1942)
- Askjum (Østre Toten gnr. 138)
- Andreas Olsen (1827–1899)
- Hans Kalrudstad
- Majer (Østre Toten gnr. 197/1)
- Peder Kjeldstadli
- Anna Sophia Heuch
- Hans Evensen Haug (1852–1944)
- Kallrustad (Østre Toten gnr. 122)
- Jens Olsen Gjerdrum
- Rogneby (Østre Toten gnr. 175/3)
- Tømmerhol (Østre Toten gnr. 96/1)
- Ole Martinsen Dæhlin
- Edvard Skinstad (1878–1945)
- Eng (Østre Toten gnr. 54)
- David Andersen (1843–1901)
- Jonas Rosendal
- Johanne Pedersdatter Haug
- Ragna Møller Rogneby
- Leif Nygård
- Syljulia
- Skramstad (Østre Toten gnr. 25)
- Ole Einar Nøkleberg
- Rønningsby (Østre Toten gnr. 44)
- Magnhild Aamodt
- Kjølset (Østre Toten gnr. 53)
- Morten Andreas Leigh Aabel
- Ole Jakob Skattum (1833–1913)
- Øster-Balke (Østre Toten gnr. 59)
- Vester-Balke (Østre Toten gnr. 60)
- Nyland (Nordlia)
- Peder Hallingstad
- Inga Solhaug (1882–1960)
- Nygard (Østre Toten gnr. 245/1)
- Annekstad
- Toppen idrettslag
- Valle videregående skole
- Ole Olsen Trogstad (1693–1754)
- Oldsaksamlingen ved Mjøsmuseet
- Middelalderkjellaren på Hoff prestegard
- Øst-Kvem (Østre Toten gnr. 71)
- Oline Andersdatter Setne
- Karl Hæreid (1885–1982)
- Kolbu idrettslag
- Johannes Evensen Gropen
- Evi Bøgenæs Lødrup
- Jørenset (Østre Toten gnr. 110/1)
- Karoline Daffinrud
- Fjell (Østre Toten gnr. 133)
- Evang
- Even Evensen Haug (1821–1894)
- Rasmus Daffinrud
- Peder Kristiansen Blikseth
- Vestre Mell-Kvem (Østre Toten gnr. 75)
- Ole Kristensen Trostad
- Rognstad (Østre Toten)
- Julie Sandager
- Johanne Karine Gropen
- Stor-Bjørnstad (Østre Toten gnr. 113/1)
- Rise (Østre Toten gnr. 194)
- Hoff prestegard (Østre Toten gnr. 94)
- Lars Johansen Nøkleby
- Evenrud (Østre Toten gnr. 100/1)
- Olaf Nøkleby
- Sofie Olsdatter Drager
- Hanastad (Østre Toten gnr. 62)
- Steinsli (Østre Toten gnr. 129)
- Øver-Trostad (Østre Toten gnr. 17)
- Gustav Johannessen Nygaardsæter
- Nils Skramstad
- Bilitt Brænderi
- Stange (Østre Toten gnr. 46)
- Klara Rødningsby (1882–1947)
- Breilibakken
- Engelia (Nordlia)
- Amundrustad (Østre Toten gnr. 128/1)
- Berte Marie Olsdatter Glåmen
- Anders Jonsen Fårlund
- Gustav Nygård (1882–1952)
- Vest-Kvem (Østre Toten gnr. 77)
- Olaus Fjeld (1859–1925)
- Fjellsstuggua (Østre Toten)
- Ner-Rustad (Østre Toten gnr. 105)
- Sogstad (Østre Toten)
- Igelsrud (Østre Toten gnr. 102)
- Fossemøllen (Østre Toten gnr. 55)
- Kvam (Østre Toten gnr. 108/2)
- Niels Krabbe (d. 1581)
- Peder Jørgensen Narum
- Sagnet om Gjøa
- Nordlivegen (Østre Toten)
- Even Larsen Gransbakken
- Asgard (Østre Toten gnr. 124/1)
- Askjum (Østre Toten)
- Vilberg skole (Østre Toten)
- Nordlia kirkegard
- Hans Christian Aas
- Paul Lillo-Stenberg
- Even Evensen Haug (1859–1930)
- Fjell kirke (Østre Toten)
- Store Helgestad (Østre Toten gnr. 26)
- Skreiens misjonsforening
- Konrad Skreiberg
- Berg (Østre Toten gnr. 145/1)
- Bakke (Østre Toten gnr. 101)
- Dulsrud (Østre Toten gnr. 52)
- Martinus Fodstad
- Røyse (Østre Toten gnr. 208/2)
- Karl Johnsen Kjæsarud
- Daniel Jonsen Nygard
- Holobakkrennet
- Ole Gundersen Syljulien
- Mikkel Bjønness-Jacobsen
- Nord-Narum (Østre Toten gnr. 225)
- Kobberstad (Østre Toten gnr. 171/1)
- Thea Nygård (1886–1945)
- Harald Olsen-Breilid
- Ulsrud (Østre Toten gnr. 28)
- Gile (Østre Toten gnr. 93)
- Johannes Larsen Malerbakken
- Pål Gihle
- Johanne Corneliusdatter Skindstad
- Apelsvoll (Østre Toten gnr. 98/1)
- Bellarud (Østre Toten gnr. 51/1)
- Olga Lindstad (1887–1970)
- Anders Jensen Faarlund (1838–1911)
- Even O. Haug
- Søren Rogne (1854–1923)
- Saga (Østre Toten gnr. 203/1)
- Grøna (Østre Toten gnr. 37)
- Berte Rognerud
- Østre Skjefstad (Østre Toten gnr. 188)
- Gile (Østre Toten gnr. 93/2)
- Berte Jonsdatter Ner-Trostad
- Laupen
- Johanne Marie Syljulien
- Ole Henrichsen Rognstad
- Frantz Philip Hopstock
- Laurits Orderholt (1852–1938)
- Mell-Rustad (Østre Toten gnr. 104)
- Hans Olsen Kallrustad
- Ole Jakob Røise (1878–1965)
- Heggshus (Østre Toten gnr. 107)
- Holje (Østre Toten gnr. 240)
- Anne Martinsen (1858–1932)
- Peder Anton Martinsen Engelund
- Otilie Holmstad
- Nøklebergsenga (Østre Toten gnr. 144/5)
- Haug-butikken (Østre Toten)
- Karl Volkmann
- Karenus Kristofer Thinn
- Hans Hammerstad (1863–1918)
- Paul Aas (1868–1943)
- Anders Larsen Glåmen
- Berte Helene Larsdatter Alfstad
- Johannes Andersen Skullerud (gardbruker)
- Svend Olsen Rødningsby
- Lars Sagvold
- Vesle Helgestad (Østre Toten gnr. 27)
- Jens Bye
- Torleiv Tufte
- Kjell Blegen
- Siri Larsdatter Anekstad
- Valle (Østre Toten gnr. 184)
- Reinsby (Østre Toten gnr. 11/1)
- Martin Glemmestad (1862–1945)
- Svend Didriksen Overn
- Toralv Follestad
- Pernille Nilsdatter Hamborg
- Ole Olsen Nygaardsæter (1744–1807)
- Jacob Faarlund
- Karl Olaussen Røise
- Torleif Sangnæs
- Evenrud (Østre Toten gnr. 100)
- Ole Christian Bekkelund
- Kolbu kirke
- Otte Mogensen Gyldenaar
- Agnete Kristensdatter Skjølåsdalen
- Grønlund (Østre Toten gnr. 119/2)
- Even Fodstad
- Rårengen
- Haug (Østre Toten gnr. 81)
- Nordliens Meieri
- Ovren (Østre Toten gnr. 201)
- Båshus
- Maurits Alm
- Østre Gran (Østre Toten gnr. 237)
- Henrik Knutsen Rognstad
- Hans Hansen Jørgenseth (1842–1896)
- Undesløs (Østre Toten)
- Stor-Nettum (Østre Toten gnr. 70)
- Dælin (Østre Toten gnr. 137/1)
- Trudvang (Østre Toten gnr. 200/11)
- Marion Arntzen
- Martinus Bjørnstad (1854–1941)
- Sigurd Kolsrud
- Bernt Skjølaas
- Olterud (Østre Toten)
- Skulerud (Østre Toten gnr. 208)
- Karl Sagvold
- Bekkelund (Østre Toten gnr. 122/7)
- Bilitt (Østre Toten)
- Underslaus (Østre Toten gnr. 99)
- Dyrin (Østre Toten gnr. 58/1)
- Kile (Østre Toten gnr. 90)
- Bjertnes (Østre Toten gnr. 115/1)
- Julius Revold
- Båsshus (Østre Toten gnr. 117)
- Teoline Fagerstad (1855–1937)
- Pauline Løvås (1860–1935)
- Johanne Bjørnstad (1855–1920)
- Oscar Fauchald
- Georg Gunnerød
- Oskar Slåttum
- Hammastad (Østre Toten gnr. 15)
- Gunnar Simonsen
- Fransiska Bliksetstuen (1858–1935)
- Øverjordet (friuftsmuseet Stenberg)
- Karen Mathea Martinsdatter (1852–1882)
- Nils Nilsen Rødningsby (1850–1919)
- Nils Faukald
- Øver-Kvam (Østre Toten gnr. 108/1)
- Johan Solhaug
- Even Stefferud
- Elisæus Petersen
- Sandåker (Østre Toten gnr. 143/1)
- Berg (Østre Toten gnr. 45)
- Olav Hohle
- Henrik Christian Borchgrevink (1732–1807)
- Anne Andersgaard (1850–1934)
- Festad
- Sigurd Frydenberg (1900–1971)
- Jonette Løvgren
- Alstad (Østre Toten)
- Olava Pedersen
- Skeiten (Østre Toten gnr. 193)
- Gran (Østre Toten)
- Karen Hansdatter Kallrustad
- John Collett Posthumus Elieson
- Johannes Baakind (1856–1933)
- Stubberud (Østre Toten gnr. 136)
- Wilhelmine Louise Aabel (1834–1901)
- Dyrin (Østre Toten gnr. 58)
- Tømmerhol (Østre Toten gnr. 96)
- Nikkerud (Østre Toten gnr. 47)
- Sostad
- Hallingstad (Østre Toten gnr. 235/1)
- Vestby (Østre Toten gnr. 211/5)
- Einar Haugland
- Martin Olsen Berg (1832–1900)
- Hårstad (Østre Toten gnr. 80)
- Kari Paulsdatter Nygard
- Ole Rødningsby (1885–1970)
- Karen Kristiansdatter Smedsrud
- Bernt Andersgård (1856–1932)
- Karl Nestor Nilsen
- Risehågån (Østre Toten gnr. 194/13)
- Farås (Østre Toten gnr. 200)
- Oleane Nilsdatter Rødningsby
- Hongsætra
- Nordvestre Kvem (Østre Toten gnr. 78)
- Mjøsmuseet
- Grytenholm (Østre Toten gnr. 41)
- Trond André Bolle
- Ørud (Østre Toten gnr. 85)
- Hans Olsen Skattum
- Augustinus Evanson (1848–1927)
- Berthe Marie Burull
- Kjelsrud (Østre Toten gnr. 48)
- Ner-Trostad (Østre Toten gnr. 16)
- Søndre Fårlund (Østre Toten gnr. 67)
- Børre Morthoff
- Petter Fauchald
- Peder Christian Blikseth
- Nils Hovi
- Lars Kristiansen Nygard
- Solbjør (Østre Toten gnr. 139/1)
- Oksbakken (Østre Toten gnr. 218)
- Kapp melkefabrikk
- Stabu
- Labo hvilehjem
- Glemmastad (Østre Toten gnr. 118)
- Velt-Setne (Østre Toten gnr. 273)
- Oskar Steen
- Ole Askeli
- Ødeli (Østre Toten gnr. 43)
- Nordre Sulustad (Østre Toten gnr. 19)
- Simen Bleken
- Laurits Gaarderhagen
- Sør-Kvem (Østre Toten gnr. 73)
- Buskebakke (Østre Toten gnr. 66)
- Kraby
- Gåserud (Østre Toten gnr. 88)
- Berte Neegård (1854–1929)
- Haaken Haugstuen (1854–1932)
- Dorthe Johnsdatter Faraasbrænden
- Spersrud (Østre Toten gnr. 64)
- Lillo (Østre Toten)
- Øver-Nøkleberg
- Groset (Østre Toten gnr. 120/1)
- Holmstad (Østre Toten gnr. 211)
- Klavastad (Østre Toten gnr. 61)
- Rausteinshytta
- Østre Fårlund (Østre Toten gnr. 68)
- Bliksetstuggua
- Nedre Alstad (Østre Toten gnr. 170)
- Oleanne Aas
- Petra Laeshaugen
- Siri Jensdatter Fårlund
- Hilda Ovidia Thorvaldsen
- Ragnar Homb
- Froknestad (Østre Toten gnr. 84)
- Otto Adolf Fosmo
- Ingeborg Fjeld (1852–1920)
- Dælin (Østre Toten gnr. 137)
- Kristine Kristensdatter Gransbakken
- Steinsjøen (Østre Toten gnr. 1)
- Stange skole (Østre Toten)
- Polla Kraby
- Anders Johannessen Skullerud
- Jørgen Røstøen (1859–1930)
- Øver-Alm (Østre Toten gnr. 33)
- Breili (Østre Toten gnr. 121)
- Berte Olsdatter Skullerud
- Olav Lunden (1937–2011)
- Tronset (Østre Toten gnr. 232)
- Vestre Fårlund (Østre Toten gnr. 69)
- Haug (Østre Toten gnr. 140/1)
- Torkild Johannessen Smedsrud
- Stor-Enge (Østre Toten gnr. 91)
- Jacob Brager
- Olterud (Østre Toten gnr. 206)
- Johan Arnt Opsahl
- Peder Gundersen Syljulien
- Billerud (Østre Toten gnr. 89)
- Johan Larsen Nøkleby
- La (Østre Toten gnr. 149)
- Hørland (Østre Toten gnr. 24)
- Johan Hveem (1879–1973)
- Martin Gundersen Asgardseie
- Berte Madsdatter Skramstad
- Carl Schøyen Dysthe
- Nord-Steinsli (Nordlia)
- Hølstad (Østre Toten gnr. 29)
- Hans Kristensen Bakke (d. 1791)
- Ole Hannibal Hof
- Leif Sangnæs
- Pernille Røise (1881–1963)
- Glemmastadstranda
- Jens Maurits Fodstad
- Olaus Larsen Faraasbrænden
- Julius Jensen Klippen
- Haugen (Østre Toten gnr. 95)
- Gunerius Hansen Haugseie
- Fostad (Østre Toten)
- Georg William Nissen
- Siri Olsdatter Kvem
- Lina Gunnerød
- Lenaelva
- Auren (Østre Toten gnr. 4)
- David Askegaard (1853–1919)
- Karl Håkensen (hjulmaker)
- Gjerstad (Østre Toten gnr. 236)
- Mentz Darre Lødrup
- Bjarne Morthoff
- Amalie Fugllien
- Øver-Blikset
- Lindholm (Lensbygda)
- Ole Pedersen Østby
- Aksel Skattum (1894–1980)
- Østre Toten kommune
- Hans Ellingsen Korterud
- Andersgard (Østre Toten gnr. 127/1)
- Maria Hansdatter Imerslund (1821–1910)
- Synsteby (Østre Toten gnr. 209)
- Klauvstad (Østre Toten gnr. 42)
- Heggerud (Østre Toten gnr. 50)
- Skulerud (Østre Toten gnr. 32)
- Nygard (Østre Toten gnr. 245)
- Hektesøm som hjemmearbeid
- Berte Karine Olsdatter Haug (1857–1918)
- Kåre Fodstad
- Blikset
- Hans Jørgen Stensvold (1860–1927)
- Inge Engebretsdatter Holtet
- Syver Pedersen Gollersrud (1820–1911)
- Anne Mathea Foss (1862–1940)
- Røysli (Østre Toten gnr. 40)
- Borghild Syljulien
- Faut-Narum (Østre Toten gnr. 224)
- Mellom-Gran (Østre Toten gnr. 238)
- Anders Hveem (1831–1893)
- Lena idrettsforening
- Anna Aarum (1889–1979)
- Bellarud (Østre Toten gnr. 51)
- Øver-Rustad (Østre Toten gnr. 103)
- Kolbjørnrud (Østre Toten gnr. 123)
- Halvorsrud (Østre Toten gnr. 23)
- Lars Eriksen Gåserud
- Ner-Alm (Østre Toten gnr. 35)
- Knut Tønjum
- Linnerud (Østre Toten gnr. 137/3)
- Haagen Hallingstad
- Agnethe Blixseth
- Ingeborg Orderholt (1852–1937)
- Ask (Østre Toten)
- Johannes Ødemajer (1837–1926)
- Lene Pedersdatter Haugstuen
- Nedre Garder (Østre Toten gnr. 189)
- Johanne Olsdatter Overn
- Helmer Holmstad
- Johanne Karine Skullerud
- Nordøstre Kvem (Østre Toten gnr. 72)
- Gunda Olsrud (1861–1938)
- Helene Marie Schou
- Lars Evensen Spanien
- Kaja Steen
- Einar Homb (1888–1959)
- Skreia Idrettslag
- Berte Karine Noraker (1853–1945)
- Dorte Hermansdatter Holmstad
- Anne Jonsdatter Årsby
- Oline Johannesdatter Skullerud
- Johs. Engelien
- Sør-Narum (Østre Toten gnr. 228)
- Dorte Jonsdatter Oppsal
- Peder M. Strøm
- Ringelien (Østre Toten)
- Anders Kristiansen Hensvold
- Karl Rårengen
- Jørgen Sveen
- Nikkerud (Østre Toten gnr. 47/1)
- Ole Festad
- August Holmstad
- Taraldrud (Østre Toten gnr. 13)
- Kjæsarudøgarden
- Christian Sommerfelt (1746–1811)
- Marie Diserud
- Johan Johannessen Peisopp
- Theoline Gaarderhagen
- Sør-Steinsli (Nordlia)
- Båkinn (Østre Toten gnr. 114)
- Margrete Olsdatter Syljulien
- Lars Slåttum (1895–1965)
F-merka artikler
F1
- Aasta Kjølseth
- Abraham Falck Hammer
- Adolf Rogneby
- Anders Olsen Holte
- Anders Sukkestad
- Anekstad (rettssaken mellom Hallén og Mjøen)
- Anton Alfstad
- Arvid Sveum
- Berit Olsdatter Malerbakken
- Billerud (Østre Toten)
- Bjørnsgård skole
- Breili (Østre Toten gnr. 121/1)
- Chausseen Heggshusbrua-Stubberud
- Christian Andersen Oppegaard
- D/S «Hamar»
- Einar Hermanrud
- Elvly (Østre Toten)
- Eva Skjolddal Madslien
- Faukal (Østre Toten gnr. 108)
- Fjellhaug (Østre Toten gnr. 3)
- Folldalskonflikten 1929-1931
- Fredrik Bredli
- Gjøvikvegen (Østre Toten)
- Gropen og Sørli
- Haagen Skattum
- Hans H. Gaarder
- Hans H. Sethne
- Hans Henrik Thaulow Borchgrevink
- Hans Jacob Stabel
- Hans Martin Skøien
- Helge Røragen
- Helge Skeie
- Hoel landhandleri
- Håkon Lundstein
- Johan Castberg
- Johan Olsen Gunnerød
- Johan Sethne
- Johanne Fodstad
- Johannes Amundrustad (1841–1920)
- Johannes Karsrud
- Johannes Stubberud
- Johannes Sund Rogneby
- Johannes Volkmann
- John Høye
- Julie Alfstad
- Kapp
- Karoline Hammerstad
- Kirsten Rebne
- Knut Fugllien
- Knut Magnusson Frøyset
- Kristian Adolf Fauchald
- Kristian Tollersrud
- Kristian Ørud
- Lars Peter Selboe
- Lauritz Weidemann
- Lena
- Mads Oppegaard
- Magne Olstad
- Margit Sandemo
- Martha Fodstad
- Martin Adolf Andersen
- Martin Kalrustad
- Nordli barnehage (Østre Toten)
- Nordlia
- Nordlia (tettsted)
- Nordlia Handel
- Nordlia kirke
- Ole Aass
- Ole Askegaard
- Ole Blichseth
- Ole Christian Haug
- Ole Faarlund
- Ole Jakob Berg
- Ole Johnsrud
- Ole Kristian Berg
- Ole Larsen Hammerstad
- Ole Skattum (1799–1884)
- Ole Skattum (1832–1916)
- Ole Weflen
- Oskar Fodstad
- Otto Fodstad
- Otto Ottesen
- Ove Holgersen Vind
- Ranveig Kalrudstad
- Rønnaug Frisvoll
- Seierstad skole
- Skattum (Østre Toten gnr. 135)
- Skjeppsjøen
- Skreiabanen
- Smitborg skole
- Snipstadengen skole
- Solveig Lillevold
- Stor-Nøkleberg
- Thorvald Lindstad
- Totens Bryggeri
- Totenvika kirkegard
- Totenås-aksjonen
- Østby (Gjøvik)
- Østre Toten realskole
F2
- Anders Hovden og Toten
- Børge Johan Schultz
- David Seierstad
- Emil Nordby
- Hauk Aabel
- Helga Kalrustad
- Hoff prestegard (Østre Toten gnr. 94/1)
- Jeg er så glad hver julekveld
- Jordbruksvatninga på Østre Toten
- Magnus J. Dahl
- Marie Kjølseth
- Niels Dyhren
- Ole F. Blichseth
- Oluf Kolsrud
- Otto Kubberud
- Peder Fauchald
- Sigurd Røisli
- Toten kornsilo
- Totens Blad
- Totningene i Oslo
- Treskjemakerne på Toten
- Veideristninger langs Mjøsa
- Østre Toten folkebibliotek
Ubrukte bilder
Disse bildene er ikke brukt i en artikkel. Hvis du finner en passende artikkel, eller skrive en ny artikkel og tar i bruk et bilde, er det fint om du også går inn på bildesiden og fjerner {{ubrukt bilde}}.
Underkategoriserte bilder
Disse bildene har mangelfull kategorisering. Dersom du kategoriserer dem ferdig kan malen {{ukategorisert}} (eventuelt med en dato i malen) fjernes. Det er også fint å få bedre beskrivelser på mange av bildene, for eksempel navn på gårder, personer og annet.